Elikä jos joku tietää Hurmeen kappaleen nimeltä Tinasormus, ni voisko joku antaa sanat siihen.
Tai ei tarttee ees kaikkii sanoi, ku mietin vaan et sanooks se kertosäkeessä, että "tuhkatimantteja". Kiitos.
Janne Hurme
11
1303
Vastaukset
- Banaanipoika
Tyrkkäsin mä vanhukseen oman pikku banaanin. Siihen vanhus sanoi vain jos lisää sais niin saat tinasormuksen. Mikäs siinä anna mennä vaan kumpaan reikää vaan. Huh ja haa tuntuu saa taidat olla pelkkä tuhkamuna vaan.
- Mie
Kiitos, muistelinkin et se menee noin.
- mie vaan...
tuhkaa ja timantteja sun kai pitäis saada, minä annoin tinasormuksen.
Eli nuin meneee se kertosäkeen kohta. - Särkynyt enkeli
Kohtasin mä vanhuksen, hän antoi mulle sormuksen. Pistä tämä sormeen sen jolta tahdot rakkauden.
Sinulle mä rakas annan sen, vanhan tinasormuksen. Vanhus hän on poissa nyt rakkaus vasta syntynyt. En anna timantteja, ne tuhkaks muuttumaan. Tinasormus pystyy parempaan.
KERTOSÄE
Tuhkaa,timantteja sun kai pitäis saada. Minä annoin tinasormuksen. jne...- Timo
Kohtasin mä vahuksen, se mulle sanoi näin:"Jokaisella on oma reikänsä ja mätänee haudassa kuin banaanin kuori. Kulkurin kokemus on kuin persereikä, eikä sitä mulle tarvii näyttää."
Hei älä persereikääs mulle näytä, äläkä lue roskaa äläkä jauha paskaa, sillä suomalainen koululääketiede ei voi parantaa jos puhuu paskaa sillä sen seurauksena peräpukamat kasvaa kurkkuun. Hei peräpukamat kurkkuun kasvaa huh ja hei ei peräpukamii kurkuun voi ei ei. - Sari
Timo kirjoitti:
Kohtasin mä vahuksen, se mulle sanoi näin:"Jokaisella on oma reikänsä ja mätänee haudassa kuin banaanin kuori. Kulkurin kokemus on kuin persereikä, eikä sitä mulle tarvii näyttää."
Hei älä persereikääs mulle näytä, äläkä lue roskaa äläkä jauha paskaa, sillä suomalainen koululääketiede ei voi parantaa jos puhuu paskaa sillä sen seurauksena peräpukamat kasvaa kurkkuun. Hei peräpukamat kurkkuun kasvaa huh ja hei ei peräpukamii kurkuun voi ei ei.Kulta anna mua panna.Haluaisin vierasta kalua,sillä en muuta halua. Tuhkaa timanttii tina sormus ompi siin ja mulla hämähäkki mukavasti levällään, huulet vain lärpättää. Tiedän sen tekevän hyvää meille. Mennääks teille vain meille.
hyvää kesää kaikille toivoo Sari
- Mara
Kohtasin mä vanhuksen, mulle sanoi hän näin:"Suuressa surussa naimisen halussa olet sinä vanhentunut. Kuule, kuule sanon sulle näin, vedä mua takaa päin niin saat multa sikasiistin siimensin kännykän. Alahan työnnellä muutakin kuin ranteen paksuista jöötiä Arabian pönttöön. Hei älä vingu sormusta on sulla päässä mielkuvitusta mutta saat multa tinasormuksen."
Hei tuhkaa timanttii, on mulla sormesain sormus niin, ihan hävettää nyt jälkeenpäin ja haluun nyt mennä psykoanalyysiin vaan mites se käy, kun oon puliukko vain.- Vittuuntunut
Syö vaikka kaalikeittoo, mutta älä tuu sekoilee ja jauhamaan paskaa, kun et musiikista ymmärrä kerran mitään. Jätkällä taitaa pornot vain soida päässä, vittu! Noi sun juttus ei hieronut meikäläisen mielihyväkeskusta, vaan vitutuskeskusta, saatanan vittu!Painu vaan vittuun ja haista kyrpä! Terveisiä vaan Janne Hurmeelle,terveisin yksi vittuuntunut.
- Mäsö
Vittuuntunut kirjoitti:
Syö vaikka kaalikeittoo, mutta älä tuu sekoilee ja jauhamaan paskaa, kun et musiikista ymmärrä kerran mitään. Jätkällä taitaa pornot vain soida päässä, vittu! Noi sun juttus ei hieronut meikäläisen mielihyväkeskusta, vaan vitutuskeskusta, saatanan vittu!Painu vaan vittuun ja haista kyrpä! Terveisiä vaan Janne Hurmeelle,terveisin yksi vittuuntunut.
Mä oon syönyt pelkkää kaalikeittoo jo neljättä päivää, kuinka kauan mä tätä sopan lusikoimista jatkan??Ooks muuten Janne Hurme fany???
- Anonyymi
Hän on vetänyt
- Anonyymi
Miksi Jannella on niin iso vatsa,eikö sitä saa pois,kun ajokortinkin muinoin..siitin kuulemma hyvin pieni ja sitten vielä se maha.varmaan kiva lykkää.....
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.663132Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91841- 1111730
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241239- 1271032
- 98978
- 60944
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67926Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6855- 84849