Henri komentaa

kuin armeijassa :D
131925
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Henri esittää 5-vuotiasta hiljaista poikaa, joten hänellä tuskin on 2-vuotiasta tytärtä komennettavanaan.

Äänestä
  • "ROOLIT VAIHTUVAT:

    Uudet perheet asettuvat sohvan taakse seisomaan selkeästi erilleen muista perheistä.

    PERHE 1
    Isä: Aki
    Lapsi: Maxine

    Maxine on näsäviisas tokaluokkalainen. Hän harrastaa kasveja. Maxinen ikä on kahdeksan.

    PERHE 2
    Isä: Sauli
    Äiti: Kadi
    Lapset: Jarkko ja Timo

    Kaksospojat ovat ovat kuusivuotiaita ja hyvin kurittomia lapsia. Jarkko ja Timo harrastavat satubalettia vanhempiensa pakottamina.

    PERHE 3
    Isä: Henri
    Lapset: Heli ja Piia

    Heli on vaippaikäinen kaksivuotias. Hän osaa jo puhua ja kävellä. Piia on tottelevainen ja reipas pikkuprinsessa. Hänen ikänsä on viisi vuotta. Hän on kateellinen pikkusiskostaan."

    Äänestä

  • ajantasalla :D

    Äänestä

Helin "2v" suuhun joka juuri oli ollut verssanpöntössä. :/ sitten laitto Helin istumaan sohvalle jäähylle kun ei saanut tuttia suuhun.

Äänestä

"heli tottelee mitä isi sanoo, Heli menee jäähypenkille niin kauaksi kunnes rauhottuu, laita tutti suuhun"
Mikä hiton mania tolla Hekalla on ton tutin kanssa jos lapsi vähän juoksee ja meluaa niin Heka pyyhältää paikalle tutin kanssa ja vie lapsen "jäähylle"

Äänestä
  • vai mikä on selityksenne?

    Äänestä

  • sairaita kirjoitti:

    vai mikä on selityksenne?

    entä sulla????

    Äänestä

vaihtaa kanavaa, kun katsoi tuota Hekan komentoa. Hui! Ihme, että BB ei jo puutu asiaan. Mä oisin jo mennyt päiväkirjahuoneeseen valittamaan tai toisina "vanhempina" sanonut Hekalle jotakin. Pelottava isä :o

Äänestä
  • itkee oikeasti. Surullista. Heka ulos!

    Äänestä

suututti Helin oikeasti tutti papusoppa tuputuksellaan, Heli huitas sopat mäkeen ja meni vessan kautta sänkyyn ja itkee siellä. Kyllä toiset asukkaa vähän katsoi pitkään Hekan puuhia Sauli jo meni väliin että Heli voi syödä myöhemmin jos nyt ei maistu Heka ei antanut periksi. Liika on aina liikaa Heka ei vaan ymmärrä sitä.

Äänestä

Tulipa vaan mieleen, kuinka monen vanhemmalla kilahtaa, kun uhmaikä iskee.... Kyllä mä olen silmät pyöreinä monesti seurannut pihapiirini vanhempien kilahduksia lapsiaan kohtaan.

Äänestä
  • mutta hekalla on kilahtanut jo vuosia sitten.

    Äänestä

  • "Haukkuva koira ei pure"? Heka nappasi kiinni aika kovakouraisesti, enkä minä ainakaan hyväksy tuollaista käytöstä!

    Kaverilla on neljä eri iässä olevaa tyttöä ja vanhemmat huutavat heille paljon... Yksikään tytöistä ei ole pelokas tai arka, vaan riehuvat entiseen malliin. Ikinä en ole pelännyt tyttöjen takia, vaikka ovat TODELLA villejä (uhmatkin pahoja). Hekan käytös pelotti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


2 v tytärtään kirjoitti:

kuin armeijassa :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu