Kytkystä..

-kertokaapa.

MOI

Voinko ottaa elisalta kytkyliittymän uudella numerolla, kun minulla on jo ennestään yksi kytkyliittymä saunalahdelta? -Eikös nämä ole tavallaan yhtä ja samaa firmaa??

4

902

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • *******

      Ainaki toisinpäin voi, eli elisan kytkyn lisäksi voi ottaa saunalahden :)
      Itsellä ainakin onnistui eikä siinä varmaan mtn estettä pitäisi olla.

      • voit

        Voit ottaa vaikka 10 kytkyä Elisalta. Ei siinä mitään estettä ole.


    • * oivallus*

      Mieti hartaasti ja järjellä..ensin mihin kytkyyn pääslaitat. Lue vaikka pikkusen ihmisten juttuja..tee sit ratkaisun mikä kytky on paras..ja muista ottaa kytky kännykälle vahinko vakuutus.. koska kyseinen operaattori päättää milloin joku vika.."ei vaan kuulu takuun eikä laite toimittajan takuupiiriin" sit alkaakin pissasempi homma kantaa kännykkää joka ei toimi..mut ootpas sit kaks vuotta orjana.. kytkyä et saa poikki..et ees..maksettuas kännykän pois..sen rikkimenneenkään. Siinä sit laulat vangin laulua kaks vuotta. :D paras juttu o kioskien latausliittymät..

      • kytkyläinen

        Vaan huolenpidostasi.
        Kyllä tiedän kaiken edellä mainitun ja kyllä, osaan käyttää järkeäni. Kysyin vaan teiltä, jos joku sattuisi tietämään. Ja osasihan siellä joku vastata siihen mitä kysyin. -Kiitokset!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe