Onko mitään mahdollisuutta harrastaa ammuntaa ruutiasella kuitenkaan omistamatta sellaista asetta.
Pistooliammunta
3
858
Vastaukset
- sisäampumarataa
En tiedä tilannetta nykyään eri paikkakunnilla, mutta jos sattuisit asumaan Joensuussa, niin onnistuisi vallan mainiosti.
- Big Ben
Löytyykö mistään ratoja todenmukaiseen ammuntaan jossa esimerkiksi liikuttaisiin ikään kuin kaupungilla ja aina maalin tullessa esille ammuttaisiin. Jossain Eastwoodin elokuvassa oli joku sellainen tehtävärata. Tilanteita voisi olla erilaisia ja sitten toimittaisiin tilanteen mukaan. Siis onko missään päin suomea sellaisia ratoja. Armeijalla kai on kaupunkitaisteluratoja mutta minne siviili pääsisi taistelemaan? Tämä voisi olla hauska jopa kilpailulajinakin.
- eräänlainen
Big Ben kirjoitti:
Löytyykö mistään ratoja todenmukaiseen ammuntaan jossa esimerkiksi liikuttaisiin ikään kuin kaupungilla ja aina maalin tullessa esille ammuttaisiin. Jossain Eastwoodin elokuvassa oli joku sellainen tehtävärata. Tilanteita voisi olla erilaisia ja sitten toimittaisiin tilanteen mukaan. Siis onko missään päin suomea sellaisia ratoja. Armeijalla kai on kaupunkitaisteluratoja mutta minne siviili pääsisi taistelemaan? Tämä voisi olla hauska jopa kilpailulajinakin.
sellainen rata että se on kuin olohuone jossa seinillä on isot plasmanäytöt ja siihen saa näytölle muistaakseni matsämaiseman, kaupunkimaiseman, sisätila (joku virasto), saaristo (sorsatus) maiseman ym. joita ohjaa tietokone. Pääsymaksu on 40 € tunnilta eli pikkurahoilla ei ammuta. Ase on oikea mutta omalla tavallaan deaktivoitu, (valikoima: pistoolit: H&K USP, Sig Sauer P226, Glock 17 ja cz kadet, haulikot: Benelli M3 Super 90, Remington 870, kiväärit:Tikka T3 Stainless, ja joku m16 näköinen), jolla ei kuitenkaan ammuta luotia vaan piipun sisälle on rakennettu infrapuna "laser" tekniikka joka toimii yhdessä seinällä olevien näyttöjen ja tietokoneen kanssa siten että kun ase on ladattu (latausliike tehty) nii se tietokone antaa pisteen jos osuu kohteeseen näytöllä, tämä piste tulee siis jos piipusta lähtevä infrapunasignaali osuu "kohteeseen" seinällä olevalla näytöllä, tämä kohde on yleensä sorsa, hirvi tai jänis. toivottavasti käsitit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1327193KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4206934Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693523Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521353117Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092674Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään442251- 1261916
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231783Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821447- 741327