Onko mitään mahdollisuutta harrastaa ammuntaa ruutiasella kuitenkaan omistamatta sellaista asetta.
Pistooliammunta
3
827
Vastaukset
- sisäampumarataa
En tiedä tilannetta nykyään eri paikkakunnilla, mutta jos sattuisit asumaan Joensuussa, niin onnistuisi vallan mainiosti.
- Big Ben
Löytyykö mistään ratoja todenmukaiseen ammuntaan jossa esimerkiksi liikuttaisiin ikään kuin kaupungilla ja aina maalin tullessa esille ammuttaisiin. Jossain Eastwoodin elokuvassa oli joku sellainen tehtävärata. Tilanteita voisi olla erilaisia ja sitten toimittaisiin tilanteen mukaan. Siis onko missään päin suomea sellaisia ratoja. Armeijalla kai on kaupunkitaisteluratoja mutta minne siviili pääsisi taistelemaan? Tämä voisi olla hauska jopa kilpailulajinakin.
- eräänlainen
Big Ben kirjoitti:
Löytyykö mistään ratoja todenmukaiseen ammuntaan jossa esimerkiksi liikuttaisiin ikään kuin kaupungilla ja aina maalin tullessa esille ammuttaisiin. Jossain Eastwoodin elokuvassa oli joku sellainen tehtävärata. Tilanteita voisi olla erilaisia ja sitten toimittaisiin tilanteen mukaan. Siis onko missään päin suomea sellaisia ratoja. Armeijalla kai on kaupunkitaisteluratoja mutta minne siviili pääsisi taistelemaan? Tämä voisi olla hauska jopa kilpailulajinakin.
sellainen rata että se on kuin olohuone jossa seinillä on isot plasmanäytöt ja siihen saa näytölle muistaakseni matsämaiseman, kaupunkimaiseman, sisätila (joku virasto), saaristo (sorsatus) maiseman ym. joita ohjaa tietokone. Pääsymaksu on 40 € tunnilta eli pikkurahoilla ei ammuta. Ase on oikea mutta omalla tavallaan deaktivoitu, (valikoima: pistoolit: H&K USP, Sig Sauer P226, Glock 17 ja cz kadet, haulikot: Benelli M3 Super 90, Remington 870, kiväärit:Tikka T3 Stainless, ja joku m16 näköinen), jolla ei kuitenkaan ammuta luotia vaan piipun sisälle on rakennettu infrapuna "laser" tekniikka joka toimii yhdessä seinällä olevien näyttöjen ja tietokoneen kanssa siten että kun ase on ladattu (latausliike tehty) nii se tietokone antaa pisteen jos osuu kohteeseen näytöllä, tämä piste tulee siis jos piipusta lähtevä infrapunasignaali osuu "kohteeseen" seinällä olevalla näytöllä, tämä kohde on yleensä sorsa, hirvi tai jänis. toivottavasti käsitit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1049284
- 474509
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021956Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html421801- 241590
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131331Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,371260Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54907Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31892Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v30873