Olen saanut viestejä tutulta,jonka teksti on käsittämätöntä sotkua,vierasmerkkejä täynnä, vaikka henkilö on kirjoittanut ihan selkeää tekstiä.Minulle saapuessaan ne on täysin lukukelvottomat?
Nyt sitten sain toiselta tutulta viestin,jossa ilmoitti että nyt minultakin tullut vierasmerkkejä vilisevä sähköposti????? Mikä vialla, viruksia vai mitä??? Samoin oli jostain lennähätänyt venäläisen operaattorin mainos viestiini!!!
Nyt sitten sain toiselta tutulta viestin,jossa ilmoitti että nyt minultakin tullut vierasmerkkejä vilisevä sähköposti????? Mikä vialla, viruksia vai mitä??? Samoin oli jostain lennähätänyt venäläisen operaattorin mainos viestiini!!!
Vastaukset 3
Vanhimmat
http://www.virustorjunta.net/modules.php?name=Encyclopedia&op=content&tid=166
http://hightechforum.kaleva.fi/index.cfm?alue=2&Id1=336113&msg=336113&OpenStory=1&lang=1&secure=0&scs=1
Hjt:n loki tuonne
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=108&conference=4500000000000628
_________________
Lataa
http://www.trendsecure.com/portal/en-US/threat_analytics/HJTInstall.exe
HJTInstall.exe
* Tallenna HJTInstall.exe työpöydällesi.
* Tuplaklikkaa HJTInstall.exe -kuvaketta työpöydälläsi.
* Oletuksena se asentaa itsensä hakemistoon C:\Program Files\Trend Micro\HijackThis
* Klikkaa Install
* Asennusohjelma luo HijackThis-kuvakkeen työpöydälle.
* Kun asennus on valmis, se käynnistää HijackThisin
* Klikkaa Do a system scan and save a logfile-painiketta. Ohjelma aloittaa skannauksen ja lokin pitäisi avautua Muistioon.
* Klikkaa ensin "Muokkaa > Valitse kaikki" sitten "Muokkaa > Kopioi" kopioidaksesi koko lokin sisällön.
* Liitä lokin sisältö seuraavaan vastaukseesi.
*ÄLÄ käytä Analyse This-nappulaa, sen löydöt ovat vaarallisia väärinymmärrettyinä.
*ÄLÄ fixaa HijackThis-ohjelmalla vielä mitään. Suurin osa sen löydöistä ovat joko harmittomia tai jopa tarpeellisia.
niin jopa näkyy normaalisti.