Bellergal

Onko kukaan hakenut tätä apteekista? Ilmeisesti saatavilla vain Yliopiston Apteekissa. Maksaako paljon?

Tiedän ettei sitä myydä tällä tuotenimellä enää vaan sekoittavat mömmön ihan itse - siksi ajattelin että kamalan kallista varmaan. Minulla on resepti jota en ole vielä käyttänyt ja nyt tuntuu etten kestä enää tätä hikoilun määrää.
3661
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hei! Olen käyttänyt Bellergalia vuoden ajan ja sain siitä avun,kunnes jouduin aloittamaan Aridimex hoidon. Aridimex aiheuttaa hikoilua,johon ei ainakaan minulla Bellergal auta.
100 tbl Bellergalia maksaa 13.11 Yliopistollisessa Apteekissa. Maakunnan apteekeissa maksaa vähän enemmän,kun joutuvat tilaamaan sitä Yliopiston Apteekista.
Kokeile ihmeessä.

Äänestä
  • Taidanpa kokeilla, jos se kerran auttaa. Mulla on Tamofen tässä vielä ainakin muutaman vuoden, sen jälkeen kuulemma Arimidex myös.

    Äänestä

Meni hukkaan (vanheni) monta purkkia kun ostin niitä varastoon. En tiennyt, että oman Yliopiston Apteekki välittää maakunnan apteekeille tilauksesta.
Onneksi on viileämpää, jaksaa pitää tota hihaakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LPolku kirjoitti:

Onko kukaan hakenut tätä apteekista? Ilmeisesti saatavilla vain Yliopiston Apteekissa. Maksaako paljon?

Tiedän ettei sitä myydä tällä tuotenimellä enää vaan sekoittavat mömmön ihan itse - siksi ajattelin että kamalan kallista varmaan. Minulla on resepti jota en ole vielä käyttänyt ja nyt tuntuu etten kestä enää tätä hikoilun määrää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu