Olen vähän suunnitellut, jos lähtisin ensivuoden lopussa Venezuelaan. Finnmatkojen sivuilta muistan lukeneeni että matkat tulevat joulukuussa myyntiin? Miten suosittu lomakohde Venezuela on, menevätkö matkat samantien? Eli pitääkö itsekin olla heti kärppänä varaamassa omaansa heti kun matkat tulee myyntiin?
Tämä asia on vielä aikalailla ajatuksen tasolla vasta, mutta olis kiva tietää ettei sitten jää rannalle ruikuttamaan :)
Joskus olen nimittäin kuullut että jotkut Thaimaan matkat myydään loppuun samantien, onkohan Venezuelan kanssa sama tilanne?
Kiitos kaikille jotka viitsivät vastata! :)
Kuinka suosittua?
9
3226
Vastaukset
- boat
Itse olen menossa TÄMÄN vuoden joulukuussa tuonne,parisen viikkoa sitten oli vielä useita huoneita jäljellä.Mutta varaus tilanne saattaa muutua hetkessä.
- Frailles
Viime helmikuun lopulla lähdettiin lomalle ko. paikkaan ja itse varasin matkan vasta tammikuun lopulla. Kaverit olivat varanneet matkan jo pari viikkoa aiemmin. Eka kerran kun kysyin, paikat lennolle oli jo täynnä, mutta seuraavana päivänä oli tullut pari peruutuspaikkaa. Päästiin myös hotellissa (Portofino)ongelmitta samaan huoneeseen: kahden hengen huone vaihtui kolmen hengen huoneeseen helposti. Hyvä tuuri siis kävi :).
- Tipi
Me olimme Isla Margaritalla viime helmikuussa ja matka oli varattu edellisen vuoden toukokuussa.
Silti ei saatu enää ykkösvaihtoehtohotellia, tosin ihan hyvä kuitenkin.
Ole siis ajoissa liikkeellä. - aloittaja
Pitää nyt sitten joulukuuhun mennessä päättää, että lähdenkö ensi vuonna Venezuelaan vai jonnekin muualle. Kovasti kyllä kiinnostaisi! :)
- ihmettä
Eihän niitä matkoja nyt vuotta aikaisemmin varailla..? Jos oot ensi vuoden lopulla menossa niin tuskin ne nyt vielä tänä vuonna edes myyntiin tulee.. Huhhuh, ihmeellistä..
- chomu
ihmettä kirjoitti:
Eihän niitä matkoja nyt vuotta aikaisemmin varailla..? Jos oot ensi vuoden lopulla menossa niin tuskin ne nyt vielä tänä vuonna edes myyntiin tulee.. Huhhuh, ihmeellistä..
Kyllä ne matkat vaan tosi aikasin pitää varata, että saa minne haluaa. En kyllä tiiä, että millon ne myyntiin tulee, mutta ite olin tälle joululle myöhässä liikkeellä ja viimeset paikat venezuelaan saatiin. Toki paikkatilanne elää kokoajan ku tulee perutuksia, mutta eihän sen varaan kannata laskea!
- mörkö2
....matkan jo helmikuussa ja nyt tammikuussa on lähtö eli melko lailla vuotta aikaisemmin :) Viime talvena oli jo tarkoitus lähteä Venezuelaan mutta seuraavana päivänä kun matkat tulivat myyntiin, oli kaikki paikat jo menneet.. Eli kannattaa olla hyvissä ajoin liikkeellä, saa ainakin mitä haluaa!
- tiutiu
Aikasta jännä ajatus, että pitäisi vuotta ennen varata matka. Minä varasin matkan tänään ja jo parin viikon päästä on lähtö (Isla Coche). Ja sain ihan hyvän oloisen (uuden-) hotellin jossa all inclusive.
Ja, oli tuolla äkkilähtö-tarjonnassa vielä muitakin Venezuelan kohteita jäljellä. Hintakin oli pudonnut n.300€ normaalista. Ei paha.
Tietysti joulun aika on eri asia.
Mutta, jos jo nyt pystyt päättämään olevasi lomalla vaikka marraskuussa (etkä jouluna) niin ihmettelen jos reissua tarvitsisi varata vuotta ennen!
Hyvää loman odotusta joka tapauksessa!! - matka varattu
tiutiu kirjoitti:
Aikasta jännä ajatus, että pitäisi vuotta ennen varata matka. Minä varasin matkan tänään ja jo parin viikon päästä on lähtö (Isla Coche). Ja sain ihan hyvän oloisen (uuden-) hotellin jossa all inclusive.
Ja, oli tuolla äkkilähtö-tarjonnassa vielä muitakin Venezuelan kohteita jäljellä. Hintakin oli pudonnut n.300€ normaalista. Ei paha.
Tietysti joulun aika on eri asia.
Mutta, jos jo nyt pystyt päättämään olevasi lomalla vaikka marraskuussa (etkä jouluna) niin ihmettelen jos reissua tarvitsisi varata vuotta ennen!
Hyvää loman odotusta joka tapauksessa!!Näkyy olevan vielä tilaa kaikilla lähdöillä joulukuussa,me varasimme viikko sitten joulukuun puolivälin lähdön ja alennus oli 300 eur.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs541658- 131423
- 1741366
- 791316
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli2921257- 181199
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti98945Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä61938Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää33913- 347825