heippa!ihan normaali siivoustyö alue 4h/ilta.iso pino kaavaketta/työtodistusta ja kaksi-kolmen suasittelijan nimeä haluttiin.siis oikeastiko hansalaiset soittavat suasituksia kun palkkaavat työntekijöitä?olisi mukava tietää mitä kyselevät ja onko työhönotto noin tiukassa seulassa"heillä.
hansalaise/rekrytointi?hym?
Nimetön
5695
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Niillä on espoossa koulukohteita jonne on otettu jotain somaleja siivoamaan, eikä varmasti ole pahemmin mitään vaatimuksia noille voineet asettaa. Se firma mainostaa yhtä ja käytäntö on toista.
"...on otettu jotain somaleja siivoamaan, eikä varmasti ole pahemmin mitään vaatimuksia noille voineet asettaa. "
Miten niin somaleille ei vois asettaa mitään (pääsy-)vaatimuksia?
Milläs perusteella alat halventaan ihmisii?
Ootko ite joku yli ihminen? Parempaa rotuu?
että, moni vaativa asiakas vaan ajattelee jos sellasen laittaa siivoamaan hänen toimistoaan jos siellä on aikaisemmin ollut soomalane, eestilane tai muu hyvä siivooja niin hän kokee sen kuin hänen alueensa olisi nyt luokiteltu ns.vähemmän tärkeäksi kohteeksi. Kyllähän ne joillakin kouluilla ja tollasilla menettelee ne on monesti jos siitä saa vielä jotain tukia tai se ei maksa mitään. Palveluohjaajan tehtävissä toimivana tämän tietää.
hain koulusiivousta hansalta.työkokemusta takana jne.kyllä minultakin suasittelijat kyseltiin ja tarkka työhaastattelu.todennäköisesti ei paikkaa irronnut koska ei ole kuulunut mitään.
Hansalaisilla ei tietääkseni ole yhtään tummaihoista työntekijää kylläkään... =)