Nuorisokoti Noisniemi

ihmettelen?

Tietääkö kukaan miksi Nuoriskoti Noisniemestä lähtee henkilökuntaa pois? Olen kuullut että paikan omistaja laittaa väkeä pois ja se on lapsille ja nuorille aika rankkaa...
Tietääkö joku paikan toiminnasta enemmän?

4

2961

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sivua päivitetään

      Sivua päivitetään henkilökunnan osalta... koskahan on valmis

    • joopa joo

      kylillä puhutaan kaikenlaista, mutta enpä nyt lähde kommentoimaan tai ruotimaan tällaiselle palstalle asiaa. Sitä on raastuvassa kohta, jos lähtee ruotimaan toisten asioita ja kun ei tiedä onko asioissa perää;)
      Istuskelkaa puskissa, niin puskaradio toimii varmasti, hih...

    • Anonyymi

      Asuin paikassa yli 3 vuotta ja voin sanoa, että asiassa todella on perää. Ainakin tuon osalta, että siellä oleminen on nuorelle erittäin rankkaa. Lasten- ja nuortenkoti Noisniemen ammattitaidottoman ja ilkeän henkilökunnan sekä julmasti kiusaavien kurittomien kakaroiden eli kanssaasuvien nuorten takia yritin toistuvasti tappaa itteni. Tämä kertoo jo paljon paikasta. Paikkaan otetaan jatkuvasti uusia opiskelijoita harjotteluun ja vakituisten työntekijöiden välinpitämättömyyden ja laiskuuden vuoksi he antavat kaikki vaativimmat hommat opiskelijoille. Asiat siis, joissa pakko olla esim.ajoissa tai tehdä oikein, tämän vuoksi olen lukuisia kertoja myöhästynyt esim. lääkäriajoilta tai vastaavaa, kun opiskelija on lähtenyt viemään minua tai muuta nuorta ja hän yllättäen ei osaakaan, jos ja kun ei ole Kanta-Hämeestä kotoisin.
      Lista on lukematon, mitä kaikkea he ovat tehneet, miten kohdelleet tai edelleen, siellä asuvia nuoria.
      Jos siis mahdollista, suosittelen koko sydämestäni pysymään kyseisestä paikasta kaukana. Työntekijät ovat paikassa töissä vain ja ainoastaan sen vuoksi, että pääsevät pätemään tai pakkorako ansaita elantonsa jollain. Ei siis rakkaudesta lajiin, niinkuin tapana sanoa!

      Suomi on täynnä lasten- ja nuortenkoteja tai vastaavia sijotuspaikkoja: Noisniemi ei ole hyvä vaihtoehto työpaikaksi, lapsen/nuoren sijoituspaikaksi tai muutoinkaan minkäänlaiseen yhteistyöhön. Tietysti itse ihmiset päättävät asioista, mutta voin vakuuttaa, että edellinen teksti oli 110% kokemuksesta kerrottua ja olettaisin, että sijoituspaikkaa valitessa halutaan vain lapsen parasta, mutta Noisniemi ei sitä ole.

      Kiitos, olen puhunut.

      • Anonyymi

        Hyvä bisnes ollut kuitenkin monelle esim Väyrynen tehnyt hyvää tiliä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      377
      3399
    2. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      68
      2882
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      128
      1836
    4. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      118
      1530
    5. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      146
      1420
    6. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      31
      1347
    7. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      160
      1297
    8. Mitä ajattelet kun

      Katsot kaivattuasi silmiin? Mitä näet silmissä?
      Ikävä
      73
      1185
    9. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      75
      1119
    10. Yleltä tiukka nootti Sohvaperunat-sarjan tyypeistä: "Halutessaan ja tapauskohtaisesti harkiten..."

      Näin "Sohvis-julkkiksia" suojellaan! Toisaalta ovathan nämä ihmiset itse lähteneet mukaan reality-ohjelmaan. Että mitä m
      Sohvaperunat
      19
      1075
    Aihe