Opeteltiin lapsen kanssa Ärrän lausumista.
Ja siinä oli liruteltu kaikenlaisia sana parsia, kun hoksasin et perkele sanahan on oiva esimerkki sen, kun oppii sanomaan niin osaa varmasti lausua kaikki sanat joissa on r-äänne.
Sitten sanoin malliksi sen peRRRkele sanan oikein painottamalla ÄRRÄÄ.Ja annoin luvan tän kerran hänen sanoa kirosanan, kun nyt oltiin perheen kesken.
Lapseni ei aluksi halunnut sanoa kirosanaa pelkona et suuttuisin niin lupasin et en varmana suutu...ja kun rohkaistuna luvan saatua harjoitella rumalla sanalla lapseni pienen hiljaisuuden jälkeen .... VITTU!!!.
Loppu harjoittelut sitten siltä osin siihen kun meni pikkasen vaan nauruksi.
Ärrä
Harjoitus
1
1128
Vastaukset
- ihan hyvä oli...
tuttavani oli kova kiroilemaan ja lapsen ensimmäinen sana oli IHAN OIKEASTI vittu.
Siinä kyllä nauratti kun se väännettiin hätäpäissään miksi milloinkin. Penska huutaa "vittuuu", niin äiti selittää "juu tyttö istuu (ITTUUU)..., juu käteen sattuuu (ATTUU) jne. ja mikä milloinkin vähän sopi äänteisiin..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703560Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483533Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463322- 532779
- 322036
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301962Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k421704- 481676
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961635- 391400