Ärrä

Harjoitus

Opeteltiin lapsen kanssa Ärrän lausumista.
Ja siinä oli liruteltu kaikenlaisia sana parsia, kun hoksasin et perkele sanahan on oiva esimerkki sen, kun oppii sanomaan niin osaa varmasti lausua kaikki sanat joissa on r-äänne.
Sitten sanoin malliksi sen peRRRkele sanan oikein painottamalla ÄRRÄÄ.Ja annoin luvan tän kerran hänen sanoa kirosanan, kun nyt oltiin perheen kesken.
Lapseni ei aluksi halunnut sanoa kirosanaa pelkona et suuttuisin niin lupasin et en varmana suutu...ja kun rohkaistuna luvan saatua harjoitella rumalla sanalla lapseni pienen hiljaisuuden jälkeen .... VITTU!!!.
Loppu harjoittelut sitten siltä osin siihen kun meni pikkasen vaan nauruksi.

1

1128

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihan hyvä oli...

      tuttavani oli kova kiroilemaan ja lapsen ensimmäinen sana oli IHAN OIKEASTI vittu.

      Siinä kyllä nauratti kun se väännettiin hätäpäissään miksi milloinkin. Penska huutaa "vittuuu", niin äiti selittää "juu tyttö istuu (ITTUUU)..., juu käteen sattuuu (ATTUU) jne. ja mikä milloinkin vähän sopi äänteisiin..

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      70
      3560
    2. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      3533
    3. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3322
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      53
      2779
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      32
      2036
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      30
      1962
    7. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      42
      1704
    8. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1676
    9. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      96
      1635
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1400
    Aihe