että viestien poistaja voi olla joku muu kun sheriffi? Joku joka on saattanut suivaantua teidän vastauksista. On poistanut omat viestit. Sinä samalla on mennyt teidänkin kirjoitukset. Kaikkeahan ei tarvitse lukea, eikä kommentoida. Antaa olla jos ei itseään miellytä. Asiaton syyttäminen menee jo nettikiusaamisen puolelle. Ensin kannattaa varmistaa kuka viestit on poistanut.
Oletteko koskaan
tulleet ajatelleeksi
7541
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
poistaneensa satoja viestejä, niin ei syyttäminen mahda aivan asiatonta olla.
eniten taitaa syitä taitaa löytyä. Kun väittävät "eilen 30 000 viestiä" ja palvelimella jää alle kahden tuhannen, kyllä ne ovat jonnekin Suomi-Norja välillekin hukkuneet. Pirun hurritko siinä härnäävät, Ruotsin Säpohan näitä iät ajat lukenut ja kun on tämä kauhea "terrorismin vastainen sota" eikä luultavasti määrärahoja sanakirjaan.
En kyllä kehu valvojankaan toimia. Jos asiallisiin kysymyksiin yrittää asiallista vastausta, koneen kommentti on tavallisimmin "viesti on poistettu". Miksi?
"että viestien poistaja voi olla joku muu kun sheriffi?"
voiko tämän viestin poistaa joku muu kuin seriffi ?
samoin eilen, oli 8 nimimerkitöntä aloitusta,
silti ne poistuivat, kuinka se on muuten mahdollista ?
voisitko hieman selittää väittämiäsi, enne kuin tämäkin poistetaan, mutta kopio jää.
tuossa on, että ei sefukaan voi poistaa palvelimen kovalevylle ehtinyttä viestiä. Kyllä se sinne jää, kunnes ylläpito delettää ja päällekirjoittaa muuta. Sefun valta jää siihen,että katkaisee polun tähän "poistettuun" tiedostoon eli vaatii vähän osaamista käydä hakemassa kadonneita ja tosi paljon niitä katoaa syyttä suotta.
Niin suvaitse opastaa, kuinka tänne katkaistun polun taakse kiertotie löytyy.
viestiä voi kukaan muu kuin sheriffi poistaa paitsi jos se liittyy johonkin nikilliseen...
Mutta mihin ne sitten arkistoidaan, ainakin sferiffi niitä poistettuja näköjään pystyy lainaamaan.
"että ei sefukaan voi poistaa palvelimen kovalevylle ehtinyttä viestiä"
ÄLÄ nyt aivan kaheleita kirjoita,
kaikki mitä luet, on kovalevyltä tullutta.