Tuularit ovat

Pelko! Tuularin elämä kuluu jatkuvassa pelossa.
Ja tuosta pelosta he vielä maksavatkin!

http://www.kauppalehti.fi/4/i/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=5801
2241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yhden pankin asiakkaista kolmannes ei tee kaikista pelkureita. Itsellenikin sitä markkinoitiin mutta Nordea ei esittänyt mitään mikä eroaisi nykyisestä pankistani. Hyödyin tosin leffalipun.

Äänestä

tarvitsen sitä varten lainaa. Mutta en todellakaan ota näitä lisäpalveluita, joita pankki ei ole keksinyt hyväntekeväisyyttään (rahat pois kaikin mahdollisin keinoin).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelkureita?! kirjoitti:

Pelko! Tuularin elämä kuluu jatkuvassa pelossa.
Ja tuosta pelosta he vielä maksavatkin!

http://www.kauppalehti.fi/4/i/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=5801

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu