Blondi asui omakotitalossa, jonka postilaatikko oli tien varressa. Monta kertaa päivässä blondi kävi kaivamassa laatikkoa, ja naapuria alkoi jo kiinnostaa, mitä blondi niin kiihkeästi odottaa. Niinpä kun hän seuraavan kerran näki blondin astelevan postilaatikolleen, passasi hän itsensä samaan aikaan laatikolle:
- Odotatko jotain erityistä? tiedusteli naapuri ohimennen.
- No en, mutta aina kun avaan tietokoneen, niin siellä lukee "Sinulle on postia"!
TOI OLI HYVÄ!!!!
Blondi oli tietokonekurssilla eikä oikein menestynyt. Viimein opettaja huokasi ja sanoi:
- Jotta voisi oppia käyttämään tietokonetta, pitää päässä olla jotain.
Seuraavalla kerralla blondilla oli lippalakki päässään.
ENTÄS TUO!!??
voi vitsin vitsi!
2
3027
Vastaukset
- sentään hekoheko
"heheh,sentään" oli ostamassa tietokonetta kaupasta, mutta joutui kotimatkalla poikkeamaan eläinkaupan kautta, koska täytyihän hiirelle häkki ja juomapullo saada.
TÄÄ OLI ÄLYN HYVÄ!
JES!
BUAHAHA!- heheh,sentään
huva vitsipä hyvinki,keksi vaan lisää että saadaan oikeasti nauraa,sillä hiukan naurussa oli tekonaurua,mut pienellä hiomisella sitä osataan oikein hyvin heittää "läppää".
kyllä se tuosta lähtee,pikkuhiljaa.
odotapas:
"sentään hekoheko" heitti veivin ja Pietari kysyi, haluaisiko tämä taivaaseen vai helvettiin.
- Mitä eroa niillä on?, "sentään hekoheko" kysyi.
- Minä voin näyttää, sanoi Pietari ja avasi portin taivaaseen. "sentään hekoheko" katseli, kuinka vanhat parrakkaat miekkoset näppäilivät hartaina harppuja.
- En oikein tiedä, mietti "sentään hekoheko", näytäpä se helvettikin.
Pietari avasi helvetin portin. "sentään hekoheko" katseli ihmeissään sieltä tulvivaa irstauden määrää. Viini virtasi ja alastomat naiset esittelivät auliisti sulojaan.
- No, sanoi Pietari, kumpaan tahdot?
Innokkaalla äänellä "sentään hekoheko" sanoi:
- Tahdon helvettiin!
- Saamasi pitää, sanoi Pietari ja avasi uudelleen hornan portin, josta kadotuksen liekit lehahtivat imaisten "sentään hekoheko" ikuiseen piinaan. Viimeisinä sanoinaan "sentään hekoheko" huusi:
- Eihän tämä äsken tällainen ollut!
- Ei niin, Pietari sanoi, se olikin vasta demo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1792029- 1741743
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1691608Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise241403Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1031396- 1001047
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1541038Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c731027Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud228856Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,56810