Niin onko toi mp5 pdw eri ase kun kurz? Ja meneekö tollanen niin sanottu tikkuakku (stick) mp5 kurziin? Ja kumpi on kannattavampi ostos änäri vai trk piippu kurziin?
Mp5 K/PDW
Softari
3297
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
trk.Piibba
1) Itseasisassa mp5 pdw ei ole sama kuin kurz, vaan ihan normi mp5 varustettuna taittoperällä.
mp5k tai mp5k pdw ovat kurzeja (huomaa k lopussa).
Kurz=lyhyt. pdw loppuisissa malleissa on lisäksi taitettava takatukki.
MP5 PDW: http://www.airsoftsd.com/proddetail.php?prod=ERICS14
MP5K PDW: http://www.leka-airsoft.fi/aselista/index.php?nayta_ase=marui_mp5ka4pdw
Lähinnä nyt kurzit on lyhempiä ja niissä on etukahva. On noilla muitakin eroja, mutta en lähde niitä nyt tässä luettelemaan, sillä ne eivät ole ensin silmäänpistäviä eroja.
Jotkut valmistajat sattavat kyllä myydä softaus aseita jotka on nimetty väärin. Olet ostamassa mp5 pdw, mutta saatkin mp5k pdw:n.
2)Potkyläakku=ak-akku=stick menee kurtziin.
3) Riippuu haluatko lisätä toiminnallisuutta vai parantaa ulkoinäköä. Airsoft äänenvaimennin on vain ulkonäön parantaja eivätkä oikeasti vaimenna ääntä.
Vaimentimet vaimentavat!!! Mutta moottori pitää niin kovaa ääntä ettei vaimentimeesta ole juurikaan hyötyä ellei moottoria ja rataslaatikkoa eristä. Kaasuasesiisa ja pultillukolissa vaimennin toimii aina.