Itämaisen tanssin

Olen tässä vasta aloittanut ja kovinkin innostunut itämaisesta tanssista.
Koetin löytää jotain porukkaa netistä missä vois keskustella tästä tanssista mutta ei.
on toki tuo vatsatanssi-foorumi mutta jotenkin ne ei vaan mua ota jäseneks sinne.
Onko jotain muuta palstaa jossa vois tästä tanssista keskustella?
onko täällä ketään muuta tätä harrastavaa?

T:vatsatanssin ystävä :)
8560
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

itse haluaisin alottaa harrastuksen? missä päin itämaista tanssia pystyy harrastamaan:)? asun etälä-suomessa..

Äänestä

missäpäin itämaista tannsi voisi harrastaa? olen jo pitkän aikaa haaveillut tanssista:) osaako joku kertoa kokemuksia millaista se on? vaikeaa? :S

Äänestä
  • Selvitä onko paikkakuntasi kansalaisopistossa alkeiskurssia ja mahdollisuutta päästä sinne. Sit on Hesassa näitä tanssikouluja ainakin ihan kiitettävästi ja ympäri Suomea. Netistä hakemalla löydät varmasti lähimmän vaihtoehdon. Itse käyn Let's dance koulun oppitunneilla sekä Riihimäen kansalaisopistossa, jossa on melko kohtalainen opetus. Tanssikoulusta kyllä saa enemmän irti ja opettaja opettaa monipuolisemmin varmasti.

    Äänestä

No niin se olikin kiinni yhdestä ruksista koko homma, pääsinpäs rekisteröitymään. :)

Äänestä
  • No hyvä, että pääsit. Ja hyvä, että oikaisit, ettei kenellekään jäänyt käsitys, että kyseiselle palstalle ei uudet kirjoittajat olisi tervetulleita. :)

    Äänestä

  • Päivi.-.-.Tanssitytsä kirjoitti:

    No hyvä, että pääsit. Ja hyvä, että oikaisit, ettei kenellekään jäänyt käsitys, että kyseiselle palstalle ei uudet kirjoittajat olisi tervetulleita. :)

    Kiva palstakin kaiken lisäksi :)

    Äänestä

yksityistunteja? sitten kun opit parikymmentä koreografiaa ni eiköhän sisään pääse.

Äänestä
  • No en tarvitse yksityistuntei nyt, käyn kahdella tanssitunnilla tällä hetkellä viikossa. Sen lisäksi harjoittelen itsekseni kotona kun ehdin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


harrastajia? kirjoitti:

Olen tässä vasta aloittanut ja kovinkin innostunut itämaisesta tanssista.
Koetin löytää jotain porukkaa netistä missä vois keskustella tästä tanssista mutta ei.
on toki tuo vatsatanssi-foorumi mutta jotenkin ne ei vaan mua ota jäseneks sinne.
Onko jotain muuta palstaa jossa vois tästä tanssista keskustella?
onko täällä ketään muuta tätä harrastavaa?

T:vatsatanssin ystävä :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu