Kiusallista mutta anonyyminä on hyvä kysyä, eli ennen menkkoja on päivän tai pari ripulia. Varsinaisesta ripulikakasta tiedän, että menkat alkaa seur päivänä. Onko muilla näin? Tietääkö joku mistä se johtuu? :-S
Ripuli :-/
Miss_Ann
2463
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Muistan ainakin 3 keskustelua tältä palstalta täsmälleen samasta aiheesta. Muilta löytyy kyllä kokemuksia eikä tuo ole mitenkään epätavallista.
Itsellänikin kuukautisten alkamispäivänä on vatsa ollut todella sekaisin, ja koko päivä on epämiellyttävä tunne vatsassa.
MUTTA.
Söin oikeasti Activia-jogurttia (nyt kolmisen vkoa), ja kun kuukautiseni alkoivat, vatsani toimi normaalisti. En tiedä, vaikuttiko tuo jogurtti siihenkin. Ainakin muutoin vatsani on voinut hyvin tuon jogurtin ansoista. Kannattaa ainakin kokeilla, ei siinä paljoa menetä. :>