Nyt lähti Sonera ja vikkelään

Soneran netti lähtee nyt ja helevetin nopsaan. Sonerasta ei oo mitään hyviä kokemuksia ja nyt viimeisimpänä:

http://www.elisa.fi/index.cfm?t=4&o=2&elisasitet=5&elisasiteo=5130.00&did=8419&site=elisa

Kelatkaa!!! Nyt on viimestään syy vaihtaa Elisaan!!!
7600
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Elisakin on liian kallis. Minä maksan vastaavasta liittymästä vain 30€/kk.

Äänestä
  • Ruotsissa on omat tsydeemit. Nyt puhuttiin Suomen tsydeemeistä. Sonera se kalkkiviivoille kangistuu kuin jäykkä paska lähtöviivalle kun Elisa on jo pitkällä matkassa.

    Äänestä

mihis tästä katos yks vastaus?

Äänestä

Eiköhän Sonera tee samat temput. Se on sitä kilpailua.

Äänestä
  • joskus sadan vuoden päästä voi hyvin tehdäkin, ei ennen sitä. Sonera on aina laahannut jäljessä, hintojen alennuksessa varsinkin.

    Äänestä

  • Kun kaikilla on sama hinta, puhutaan helposti hintakartellista eikä kilpailusta. Toivottavasti Sonera tai joku muu asettaa hintatason vaikka 47 euroon, niin saadaan taas säpinää.

    Äänestä

  • Repe Ruutikallo kirjoitti:

    Kun kaikilla on sama hinta, puhutaan helposti hintakartellista eikä kilpailusta. Toivottavasti Sonera tai joku muu asettaa hintatason vaikka 47 euroon, niin saadaan taas säpinää.

    Sitten kun Elisaan vaihdan niin Soneraan en enää koske pitkällä tikullakaan. Sen verta pitkälle haisevaa paskaa se on.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


.... kirjoitti:

Soneran netti lähtee nyt ja helevetin nopsaan. Sonerasta ei oo mitään hyviä kokemuksia ja nyt viimeisimpänä:

http://www.elisa.fi/index.cfm?t=4&o=2&elisasitet=5&elisasiteo=5130.00&did=8419&site=elisa

Kelatkaa!!! Nyt on viimestään syy vaihtaa Elisaan!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu