Olen aikuinen nainen, ja mielestäni hyvinkin jalat maassa oleva ihminen. Mutta en ymmärrä miten voi olla mahdollista olla rakastunut kahteen mieheen yhtäaikaa. Minulla nimittäin on nyt sellainen tilanne elämässäni!
Nämä miehet ovat aivan toistensa vastakohdat,toinen vilkas ja ulospäinsuuntautunut. Aina menossa, tai tulossa.
Toinen hiljainen ja rauhallinen. Metsästämässä, tai rauhallisesti kotona viihtyvä.
Olen ihan hajalla, kun ratkaisu pitäisi tehdä, enkä tiedä kumpaan päätyisin.
Voiko tosiaan olla rakastunut kahteen yhtäaikaa, vai olenko ihan "pihalla" tunteideni tulkinnassa!
Kertokoon, ken arvelee tietävänsä
Kaksi rakkautta!
3
1053
Vastaukset
- hmmm...
olet etsimässä kumppania ja nyt siis seurustelet näiden miesten kanssa? Valitettavasti seurustelusuhteessa on usein vielä paljon opittavaa toisesta, joten lopupeleissä joudut aika lailla arpomaan, ellet sitten halua "vedättää" miesparkoja liian pitkälle.
Myös ihastus on alussa voimakasta. Kannattaisiko kokeilla mennä vaikka viikoksi jonnekin muille maille, ja se, kumpaa kaipaat enemmän ja kumman viestejä enemmän odotat sinne, on se oikea? - Tulkinta
Joko olet vain toiseen rakastunut, tai et kumpaankaan? Ehkä et edes tunnista rakkauden tunnetta? Olisikohan kysymyksessä ainoastaan ihastuminen?
Rakkaus on varma, rakkaus ei jakaudu.
Taidat olla ihan pihalla tunteiden tulkinnassa. sen verran kommentoida, että rakkastaa voi vain yhtä kerrallaan. Se on sellainen voima joka ei niin välitä ihastuksista. Kun rakkautta on niin se kestää kaikki käänteet elämässä. Joten toista vain todella rakastat ja haluat elää hänen kanssa aina tuli mitä tuli vastaan. Voi olla että kummatkin ovat pelkkiä ihastuksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1484695Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1904604Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1114518Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254385Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133420Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192334Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32108- 661607
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill201141- 1761132