Tarttisin siihen apua, kun on ladannut tietokoneella mobile9:stä pelin, niin työpöydälle ilmestyy zip tiedosto...
Ongelmana on se, että mitä mun pitää sille krääsälle tehä joka on siel zip kansiossa, et saisin USB johdolla siirrettyä PELIN puhelimeen?
Apua mobile9!
5
2340
Vastaukset
- voivoivoi
Ei lataa winrar ja pura ne jaa heitä purettu tiedosto puhelimee, mut minne se heitetää et puhelin tunnistaa :D ? oon kottan suoraa puhelimee ja muistikortille :/ ei onnistu..
- SerF
muutetaan .zip > .jar
siinä kaikki, sitten siirrät puhelimeen
ei missään tapauksessa mennä purkamaan eikä muuttelemaan mitään muuta kuin .zip pääte .jar....jos siinä ei valmiiksi lue päätettä niin sitten lisätään .jar
winrar tykkää tunnistaa kaikki peli tiedostot esim. imaget ja muut niin winrar tiedostoina....ei ne ole - jaaah
SerF kirjoitti:
muutetaan .zip > .jar
siinä kaikki, sitten siirrät puhelimeen
ei missään tapauksessa mennä purkamaan eikä muuttelemaan mitään muuta kuin .zip pääte .jar....jos siinä ei valmiiksi lue päätettä niin sitten lisätään .jar
winrar tykkää tunnistaa kaikki peli tiedostot esim. imaget ja muut niin winrar tiedostoina....ei ne oleMiksei mun kännykkä tunnista niit vaikka pitäs toimii tos.
- Motouser
jaaah kirjoitti:
Miksei mun kännykkä tunnista niit vaikka pitäs toimii tos.
Jos lataan pelin mobile9.comista wapin kautta niin onko tämä ilmaista?
Eli tarkoitan sitä jos lataan pelin niin sitten vaikka viikon päästä se lataa uudestaa ja niin edelleen ja sit tulee hirvee lasku.
Vai onko se ihan luotettava sivu?
- Auttava
Sun koneessa pitää olla ovi suite jos haluut ladata niit tiedostoi sieltä mobile9! Ovi suite on ilmainen ja sen voi ladata nokian sivuilta. Ja kännykkäsi pitää littää koneeseen ja sitten kun lataat sen zip tiedoston niin tulee ilmoitus ASENNETAANKO ... .Zip Valittuun laitteeseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html394208Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2424022Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1353138Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat163031Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis653004Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos732726Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien982463Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana1202085- 452015
- 241780