Tarttisin siihen apua, kun on ladannut tietokoneella mobile9:stä pelin, niin työpöydälle ilmestyy zip tiedosto...
Ongelmana on se, että mitä mun pitää sille krääsälle tehä joka on siel zip kansiossa, et saisin USB johdolla siirrettyä PELIN puhelimeen?
Apua mobile9!
5
2266
Vastaukset
- voivoivoi
Ei lataa winrar ja pura ne jaa heitä purettu tiedosto puhelimee, mut minne se heitetää et puhelin tunnistaa :D ? oon kottan suoraa puhelimee ja muistikortille :/ ei onnistu..
- SerF
muutetaan .zip > .jar
siinä kaikki, sitten siirrät puhelimeen
ei missään tapauksessa mennä purkamaan eikä muuttelemaan mitään muuta kuin .zip pääte .jar....jos siinä ei valmiiksi lue päätettä niin sitten lisätään .jar
winrar tykkää tunnistaa kaikki peli tiedostot esim. imaget ja muut niin winrar tiedostoina....ei ne ole - jaaah
SerF kirjoitti:
muutetaan .zip > .jar
siinä kaikki, sitten siirrät puhelimeen
ei missään tapauksessa mennä purkamaan eikä muuttelemaan mitään muuta kuin .zip pääte .jar....jos siinä ei valmiiksi lue päätettä niin sitten lisätään .jar
winrar tykkää tunnistaa kaikki peli tiedostot esim. imaget ja muut niin winrar tiedostoina....ei ne oleMiksei mun kännykkä tunnista niit vaikka pitäs toimii tos.
- Motouser
jaaah kirjoitti:
Miksei mun kännykkä tunnista niit vaikka pitäs toimii tos.
Jos lataan pelin mobile9.comista wapin kautta niin onko tämä ilmaista?
Eli tarkoitan sitä jos lataan pelin niin sitten vaikka viikon päästä se lataa uudestaa ja niin edelleen ja sit tulee hirvee lasku.
Vai onko se ihan luotettava sivu?
- Auttava
Sun koneessa pitää olla ovi suite jos haluut ladata niit tiedostoi sieltä mobile9! Ovi suite on ilmainen ja sen voi ladata nokian sivuilta. Ja kännykkäsi pitää littää koneeseen ja sitten kun lataat sen zip tiedoston niin tulee ilmoitus ASENNETAANKO ... .Zip Valittuun laitteeseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1444169Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va212142Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos521768Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3511633Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu221449Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi471425Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy801324Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti211116Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä1461101- 611042