Onko tyhmää...

Kokeilla sitetä vaikka ei oo menkat? Tamponejahan saa käyttää vain menkkojen aikana.
Onko hullua pitää niitä koulussa PÄÄLLÄ!? Vaikka ei oo menkat...
2499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ajatus on ainakin kummallinen. Voihan sidettä koittaa mutta jollei ole syytä että minkä takia sitä pitäisi niin ei turhaan kannata hiostaa alapäätä. Eli jos sulla ei oo vielä kuukautiset alkanu niin voit laittaa kyllä siteen pölksyihis mutta älä pidä tuntia pidempään jollei ole siihen tarkoitettua tarvetta. Mutta jos sinulla on kuukautiset niin sit voit antaa siteen olla pidempäänkin.

Äänestä
  • voit käyttää pikkuhousun suojia,
    valkovuotoon ja virtsan karkailuun

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Kokeilla sitetä vaikka ei oo menkat? Tamponejahan saa käyttää vain menkkojen aikana.
Onko hullua pitää niitä koulussa PÄÄLLÄ!? Vaikka ei oo menkat...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu