suopallo

Hei, onko joku menossa suopallon mm-kisoihin heinäkuussa? minkälainen tapahtuma on? Rankkaa urheilua vai..
2250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Viime kesänä kävin. Rankkaa touhua kentällä ja kentän ulkopuolella. Hyvä tapahtuma!

Äänestä

Jeps elikkäs pari viime vuotta aktiivisesti käynyt lumihanki potkiksessa ja sekin on rankkaa. Siinäkin tuli nähtyä tähtiä kivasti ku ei vaan voi lopettaa sitä pallon perässä juoksemista vaikka pitäiski. Veikkaanpas että on pari astetta kovempi tuo suopotku ku lumi futis mut saas näkee sitte eli painu suolle siis sillon ko kisat on :P

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suvi kirjoitti:

Hei, onko joku menossa suopallon mm-kisoihin heinäkuussa? minkälainen tapahtuma on? Rankkaa urheilua vai..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu