Saksa, viro, afrikka

Luulin suomen bigbrotheriksi.
10727
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

ja vielä tuli lisää... En ymmärrä

Äänestä
  • eikö hävetä?

    Äänestä

Suurin osa puhuu hoonoa soomea!! Raivostuttaa!

Äänestä

Olette ilmeisesti jotain tynnyrissä kasvaneita ennakkoluuloisia metsäläisiä, jotka jäävät ihmeissään tuijottamaan nähdessään kirkonkylällä tummaihoisen: "OHO KATO RUÅTSALAINEN !". Pelokkaat ihmiset yleensä ovat rasisteja, sitä pelätään mitä ei tunneta.

Äänestä

Ei siellä tosin ole ainuttakaan oikeaa suomalaista eli saamelaista.

Äänestä

Sinä olet paljasjalkainen suomalainen,juntti ja rasisti.EI RASISMI KIITOS

Äänestä
  • Mitäs nämä sun kommentit on muuta kuin rasismia, vitun tollo!? Taitaa olla savimaja-geenit sullakin pinnassa, niin että se siitä juntittelusta apina.

    Äänestä

suomalaisille!
Hyvä me!

Äänestä

Suomeen kuuluu nykyisin paljon maahanmuuttajia ja alkuperältään eri kansallisuuksia. On hyvä että mukana on näitä antamassa vähän eloa kisaan. Luulenpa että ovat suomen kansalaisia kaikki.

Äänestä

Niin Suomen väestöstä ulkomaalaisia on 2,17% ja nyt BB-talossa ulkomaalaisten (tai ulkomailla syntyneitten) osuus on laskutavasta riippuen 25-33% (Akihan on kyllä Suomessa syntynyt, mutta mielestäni liian hyvin "ruskettunut" suomalaiseksi).

Tähän lukuun kun otetaan vielä nämä suomenruotsalaiset niin saadaan muitten kuin "puhtaitten" suomalaisten osuudeksi 35% koko kauden aikana. Ensi kaudella varmaan ottavat sinne jo romanin.

Tuntuukin, että kaiken maailmat homot, yön-Timot ja muut vähemmistön edustajat kelpaa ohjelman formaattiin, mutta normaaleja suomalaisia saa vain ripauksen mukaan. Tämän seurauksena luovun kohta ilmaisesta 24/7:sta ja samantien lopetan tv-luvan maksun, kun ei kerran kohdekatsojaryhmäksikään suomalainen enää kelpaa. Repiköön tv-yhtiö sitten katsojat siitä 2,17% marginaalista josta suurin osa kilpailijoistakin on valittu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


missä paljasjalk, suomalaiset kirjoitti:

Luulin suomen bigbrotheriksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu