gef2mx vs gts

koneeni p3 670eb 256ram ja ohjaimena g2 mx400 32m pci. kannattaisiko tilalle vaihtaa agp gts-kortti, luulen tuon pci-väyläisen olevan pullonkaula. minkä hintaisia tänä päivänä(käytettynä) tuota mx-korttia tosin näkee
yli gigahertsinkin pakettimikroissa..
1130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Taitaa se gts olla hiukka nopeempi(varsinkin PCI vs AGP), mutta kovin suurta käytännön eroo ei oo. Tohon kokoonpanoon menee vielä ihan hyvin joku GF3 tai GF4 MX niin sais vähän potkua peliin. Jos et tollasista välitä niin vaihda ainakin AGP ohjaimeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


555 kirjoitti:

koneeni p3 670eb 256ram ja ohjaimena g2 mx400 32m pci. kannattaisiko tilalle vaihtaa agp gts-kortti, luulen tuon pci-väyläisen olevan pullonkaula. minkä hintaisia tänä päivänä(käytettynä) tuota mx-korttia tosin näkee
yli gigahertsinkin pakettimikroissa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu