Kumpi parempi

kertoisitteko kokemuksia. Itse aikoinani olen ottanut matkat silloiselta Hasselta.
JOtenkin näyttäs että Finnmatkat on paljon edullisempi kuin Aurinkomatkat.
7597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

olemme käyttäneet, ja mielestäni melko tasaväkisiä ovat. Helpointahan olisi vertailla silloin, kun olisi käynyt samassa kohteessa molempien matkoilla.
Ehkä Finnmatkat vetävät pikkuisen pidemmän korren, ainakin opaspalvelut olivat kohteissa helpommin saatavilla ja palvelu oli hieman nuorekkaampaa ja ystävällisempää. Mutta kuten sanoin, riippuu kohteesta.
Me kyllästyimme matkatoimistoihin ja valmismatkoihin, eli nykyisin keräämme "paketit" itse. Kun ei siellä kohteissa juurikaan niillä opasjutuilla mitään tee.

Äänestä

Finnmatkoilla hintoihin lisätään bussikuljetukset kohteisiin .,sekä ruokailut maksaa erikseen .Nämä kannattaa ottaa huomioon valinnassa.Itse olen käyttänyt kaikkia matkanjärjestäjiä myös tjäreboria ja kaikki ovat ihan yhtä hyviä mielestäni.Onnea valintaan ,ja etenkin matkaan

Äänestä
  • Itse ainakin suosin Tjäreborgin palveluita. On ainakin kaukomatkoissa osoittautunut edullisimmaksi. Aurinkomatkoilla on hyvä palvelu yms., mutta hinnat ovat auttamattomasti muita kalliimmat. Finnmatkoilla kaukomatkat ovat Am:n luokkaa, mutta Euroopan äkkilähtöjä saa todella halvalla. Kannattaa kuitenkin tarkistaa Fm:n äkkilähtö ehdot, koska ne ovat huomattavasti huonommat kuin kahdella muulla edellä mainitulla.

    Äänestä

  • Jarmoparmo kirjoitti:

    Itse ainakin suosin Tjäreborgin palveluita. On ainakin kaukomatkoissa osoittautunut edullisimmaksi. Aurinkomatkoilla on hyvä palvelu yms., mutta hinnat ovat auttamattomasti muita kalliimmat. Finnmatkoilla kaukomatkat ovat Am:n luokkaa, mutta Euroopan äkkilähtöjä saa todella halvalla. Kannattaa kuitenkin tarkistaa Fm:n äkkilähtö ehdot, koska ne ovat huomattavasti huonommat kuin kahdella muulla edellä mainitulla.

    mielestä edullisin vaihtoehto! Jos olen verrannut samaa hotellia vaikka Thaimaassa, niin Finnmatkoilla on ollut edullisin hinta samasta hotellista!

    Äänestä

  • on minun kirjoitti:

    mielestä edullisin vaihtoehto! Jos olen verrannut samaa hotellia vaikka Thaimaassa, niin Finnmatkoilla on ollut edullisin hinta samasta hotellista!

    äkkilomalle, vaikka eurooppan, tai kanarialle?

    Äänestä

...Finnmatkat kannattaa!!! Olen tässä äitiyslomalla verrannut näitä hintoja aika ahkerasti ja kyllä Finnmatkat näyttää olevan edullisin vaihtoehto:)

Äänestä

Toivoisin tarkennusta tuohon kysymykseen, kumpi parempi. Siis parempi palvelutasoltaan yms vaiko vain halvempi ja sillä tavoin "parempi"? Halvalla ei aina hyvää saa...Toisaalta kallis hintakaan ei aina takaa parasta laatua.

Millaisia kokemuksia kullakin on nimenomaan palvelujen suhteen ko. matkanjärjestäjistä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aurinkomatkat vai Finnmatkat kirjoitti:

kertoisitteko kokemuksia. Itse aikoinani olen ottanut matkat silloiselta Hasselta.
JOtenkin näyttäs että Finnmatkat on paljon edullisempi kuin Aurinkomatkat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu