Jos lataan koneelleni firefoxin, niin jos se ei kuitenkaan toimikaan, niin voinko sitten avata nettisivun internet explorerilla, eli voiko niitä käyttää ikäänkuin rinnakkain?
Voiko firefoxin poistaa koneelta helposti?
firefox on ilmeisesti turvallisempi käyttää erilaisten viirusten ja muiden häiriöiden suhteen.
Voiko firefoxin poistaa koneelta helposti?
firefox on ilmeisesti turvallisempi käyttää erilaisten viirusten ja muiden häiriöiden suhteen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Minulla on myös IE7 ja Firefox. Hyvähän se on olla ainakin yksi varaselain jos vaikka seiskaan tulee joku häiriö.
Minunkaan koneessa ei Firefox ole koskaan suostunut toimimaan
huono kone...
vastaus on kyllä. Jos turvallisuus on pääasia käytä Operaa.
Opera on turvallisuuden lisäksi myös mukava käyttää. Sivun scrollaus on ihan paras. Foxia käyttelin aika pitkään kunnes hurahdin Operaan puolivahingossa. Ja ei ole haittaohjelmia koneella näkynyt.
Kannattaa ladata Opera. Se uusin versio. Tai sitten käytät IE:tä. Nimmittäin Firefox päästä kaikki ''salalataukset'' läpi. Salalataus on tiedoston lataus, jota et havaiste ilman siihen tarvittavia ohjelmia. IE ei päästä läpi mitään, jos on latauslukko päällä.
Salalataus on itse keksimäsi ilmiö. Tampiouuno on taas minun käyttämäni ilmaus sinusta.
Tarkoitatko salalatauksella ehkä välimuistiin lataamista? Sinnehän ladataan "salaa" kaikenlaisia kuvia ym. sisältöä. IE:ssäkö ei sitten ole välimuistia? Opera toki kannattaa ladata, jos siitä tykkää. Itse pidän enemmän Firefoxista, joten käytän sitä.
jotain päästää läpi
http://secunia.com/product/12366/?task=advisories