pikkukärpäset

millä saa ne pikkukärpäset pois keittiöstä
5712
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kokeile tätä, loraus vettä siihen tippa astianpesuainetta ja vähän esim punaviinietikkaa,jätä astia pöydälle niin eiköhän niitä ala mennä siihen meillä toimi ainakin.

Äänestä

Ihan vahingossa tuli huomattua seuraava konsti. Jätä punaviinipulloon tilkka (pari senttiä) viiniä ja jätä se auki lähelle kärpästen esiintymispaikkaa. Väitellen kärpäset menevät pulloon ja laskeutuvat viinin pinnalle eivätkä pääse pois.

Äänestä
  • sentti pohjalle . Pingota elmukelmu lasin päälle . Sitten puhkaiset kynällä pari kolme pientä reikää kelmuun .Kärpäset menee reiìstä ryypylle , eivätkä palaa.
    nimim : kokemusta on

    Äänestä

kannen biojäteastian päälle. ja edellisen kerran toimi se että pesin koko keittiön kloriitilla... ei kiva juttu..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


millä pois kirjoitti:

millä saa ne pikkukärpäset pois keittiöstä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu