Kaikki taideputiikin myyvät ainoastaan aitoa ja alkuperäistä, mutta meikäläisen budjettiin se ei sovi. Taidejulisteita on niin vähän tarjolla, ainoa paikka marketit joissa aina ne samat julisteet tarjolla. Tiedän että postimyynnistä saa mutta olisi kiva päästä selaileen liikkeeseen runsaita valikoimia. Millä paikkakunnalla ja missä liikkeissä. Onko jollakin tietoa.Onko kokemuksia Allposterssilta tilaamisesta??
Mistä TAIDEJULISTEITA??????
3
1118
Vastaukset
- Henkka
omia julisteita, niin tulee ainakin mieleisiä. Niin olen tehnyt itse. Netistä löytyy esim. tällainen kun www.print24.fi, josta saa julisteita.
- ....
Maailman suurin elävien taiteilijoiden julistekauppa on Sistino. Sieltä voi netin kautta tilata useamman kymmenen tuhannen taiteilijan printtejä. On siellä kuulemma yksi Suomalainenkin taiteilija joukossa.
- pirpula
Oulussa Torikadulla on Galleria Printti-niminen liike, jossa on paljon taidejulisteita,kankaalle painettuja taidekuvia, sekä taidekortteja ja -kalentereita ym. Heidän kauttaan voi myös tilata julisteita, jos mieleinen löytyy heidän käyttämistään kuvastoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512