Kaikki taideputiikin myyvät ainoastaan aitoa ja alkuperäistä, mutta meikäläisen budjettiin se ei sovi. Taidejulisteita on niin vähän tarjolla, ainoa paikka marketit joissa aina ne samat julisteet tarjolla. Tiedän että postimyynnistä saa mutta olisi kiva päästä selaileen liikkeeseen runsaita valikoimia. Millä paikkakunnalla ja missä liikkeissä. Onko jollakin tietoa.Onko kokemuksia Allposterssilta tilaamisesta??
Mistä TAIDEJULISTEITA??????
3
1126
Vastaukset
- Henkka
omia julisteita, niin tulee ainakin mieleisiä. Niin olen tehnyt itse. Netistä löytyy esim. tällainen kun www.print24.fi, josta saa julisteita.
- ....
Maailman suurin elävien taiteilijoiden julistekauppa on Sistino. Sieltä voi netin kautta tilata useamman kymmenen tuhannen taiteilijan printtejä. On siellä kuulemma yksi Suomalainenkin taiteilija joukossa.
- pirpula
Oulussa Torikadulla on Galleria Printti-niminen liike, jossa on paljon taidejulisteita,kankaalle painettuja taidekuvia, sekä taidekortteja ja -kalentereita ym. Heidän kauttaan voi myös tilata julisteita, jos mieleinen löytyy heidän käyttämistään kuvastoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1917272Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1283295Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161942"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?551885Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611847- 191809
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am811786Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61675Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 691393