Voisitteko suositella
n. 200e käytettyä,
100% toimivaa, konetta.
n. 200e käytettyä,
100% toimivaa, konetta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mulla on 6 v vanha iBook G3 600MHz mutta en raaski vieläkään luopua siitä, kun se vaan edelleenkin toimii. :-) Ehkä joku toinen olisi valmis luopumaan omastaan... Ks. huutokauppapalstoja
tuolla hinnalla käytettyä läppäriä - ei 200 eurolla saa kovinkaan uutta kannettavaa!
Omien kokemuksieni mukaan ei kannata ostaa 2-3 vuotta vanhempaa läppäriä, ainakaan jos se on ollut normaalissa määrin käytössä.
Sijoita tuo 200 euroa esim. tähän uuteen HP-läppäriin:
http://www.netanttila.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?productId=314051&storeId=1444&catalogId=1444&shopId=19651&compartmentId=20152&categoryId=31154
Tuosta kun maksat osamaksuja heti pois 200-300 €:lla, niin loppuhintaa onkin melkein vuosi aikaa maksaa.
Kaiken lisäksi luin jostain nettisivuilta tiedon, että ko. läppäriin voi helposti asentaa halutessaan WinXP:n! Pitää vain disbloida biosista "native sata support"-kohta niin winxp-asennusohjelma ei kysele sata-ajureita asennuksen alussa. Sitten vaan hakemaan winxp-ajureita emolevylle, näyttikselle yms. HP:n sivuilta.
sijoittaa. Vistan käyttö tuolla prossulla ja muistilla on suurta tuskaa ja Vista Basic hanurista muutenkin. Melkein samalla rahalla saa Macbookin, jossa on huimasti enemmän tehoa ja loistavasti toimiva käyttis heti valmiina. Ja jos haluaa asentaa lisäksi Xp:n, valmis kokonainen ajuripaketti löytyy Applelta ja asennus on todella helppo.
350:llä toimivan v. 2002 tehdyn toshiban satelliten. Varustettu xp pro fin, kovalevy oli vähän pieni, mutta vaihdoin isommaksi. toimii , kuten tollasen 1.6 gigasen pitääkin. usb2.0 hoituu laajennuskortilla, usb-digitv:kin toimii.