matkapuhelin

kurpizza

Toimiiko tavalliset matkapuhelimet Kap Verdellä? Kun on puhuttu hintatasosta niin onko tupakat myös samanhintaisia kun Suomessa?

5

3612

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puhelin...

      Tähän löytyy kyllä 5-10 sekunnissa
      vastaus oman operaattorisi sivuilta.

      • mietin samaa!

        En mä ainakaan löytäny sieltä missä maassa mun liitymä toimii..Olen miettinyt samaa että kannattaako puhelinta edes ottaa mukaan.


      • Matti S
        mietin samaa! kirjoitti:

        En mä ainakaan löytäny sieltä missä maassa mun liitymä toimii..Olen miettinyt samaa että kannattaako puhelinta edes ottaa mukaan.

        Meillä Soneran liittymä toimi Salilla v.2005. Opas taisi silloin sanoakin, että vain Soneran liittymä toimii. Nykyäänhän asia voi olla toisin.


      • Just Salilta palannut
        Matti S kirjoitti:

        Meillä Soneran liittymä toimi Salilla v.2005. Opas taisi silloin sanoakin, että vain Soneran liittymä toimii. Nykyäänhän asia voi olla toisin.

        Sonera ja Elisa toimivat hyvin, mutta dna, ei pihaustakaan. Tosin puhelut maksavat useita euroja joten ei kannata jaaritella.


    • Kap Verdellä käynyt

      Hei,

      Ainakin Soneran liittymä toimii. Hotellihuoneessa ei ollut kenttää, mutta allasalueella kylläkin. Puhelut saattavat olla erittäin kalliita, joten niitä kannattaa varmasti välttää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1328
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      667
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      619
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      563
    5. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      559
    6. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      38
      539
    7. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      528
    8. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      70
      521
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      176
      468
    Aihe