Riittääkö 275 kb kaistannopeu

Pyöriikö esimerkiks nettitv tai youtube tuolla nopeudella?
4245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllähän ne tuollakin toimii, mutta huonosti. NettiTv saattaa nykiä jopa 1M (1024kb) yhteydellä, yuotube toimii hyvin, mutta video latautunee hitaasti tuolla.

Äänestä

suurimman osan ajasta pätkii ja nykii.
Ei sovellu ollenkaan. 512 on ehdoton minimi.

Äänestä

Soneran mielestä minulle riittää 128 kB ISDN oikein mainiosti. Ko. monopolifirma ei tuo tänne laajakaistaa.

Äänestä
  • Tännepä toi 100 megasen eli tasan ei käy onnen lahjat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mihinkään kirjoitti:

Pyöriikö esimerkiks nettitv tai youtube tuolla nopeudella?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu