Miten korvaan driverin

Voiko lennossa korva devicedriverin toisella?
Entä voi device driverin jotenkin disabloida lennossa?
Jos voi, niin millä käskyillä?

Entä onko device driverikin muistisuojauksen alainen vai voiko se puuhastella vapaasti mitä tahansa muisti tai IO aluetta?
1262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

on moduleina, niin shellissä käskyillä lsmod, rmmod, insmod ja modprobe.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


toisella kirjoitti:

Voiko lennossa korva devicedriverin toisella?
Entä voi device driverin jotenkin disabloida lennossa?
Jos voi, niin millä käskyillä?

Entä onko device driverikin muistisuojauksen alainen vai voiko se puuhastella vapaasti mitä tahansa muisti tai IO aluetta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu