kp 16

vieläköhän se mahtaa ovulaatio ilmestyä tässä kuussa, veikkauksia? hormooneja mennyt ihan sikana, kaikki oli hyvin siihen saakka mutta nyt se ovulaatio puuttuu, prk.
inssi pitäis tehdä mutta mutta mutta...
3249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

voihan se ovis tulla vaikka huomenna. eikä ne testit aina näytä mitään, vaikka oliskin ovis. mitkä lääkkeet sulla on?

Äänestä
  • kp3-7 ja 8-12

    Äänestä

Heippa...meillä näin:

takana eka kuuri Clomifeneja (1kpl/pv/5 päivää kierron 2. pv:stä lähtien),

Ultra oli kp12...lääkäri kehoitti aloittamaan ovistestailut vasta kp17, koska vielä silloin ei alakerrassa ollut läheskään valmiin näköistä,

tein testejä siitä kp17 lähtien ja luovuin toivosta kp19 kohdalla (ei tullut mieleenikään, että ovis voisi tulla vielä sen jälkeen)...testasin kuitenkin tikut huvikseni loppuun, koska niistä niin h*lvetisti maksoin ja kuinka ollakaan viime sunnuntaina KP22 (!!!)hirmuisessa krapulassa kömmin sängystä pissaamaan tikulle ja tuli niin että napsahti. Sen jälkeen riemu repesi ja päänsärky unohtui...eiku takas sänkyyn ja HOMMIIN!

HEH, sellainen tarina...nyt on kp26 ja odotellaan odotellaan odotellaan...takana jo 1,5 vuotta odottelua (ja pettymyksiä). MUTTA TOIVO ON KORKEELLA!! :)

Tsemppiä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ovistesti negaa kirjoitti:

vieläköhän se mahtaa ovulaatio ilmestyä tässä kuussa, veikkauksia? hormooneja mennyt ihan sikana, kaikki oli hyvin siihen saakka mutta nyt se ovulaatio puuttuu, prk.
inssi pitäis tehdä mutta mutta mutta...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu