Vinkkejä

eli onko kenelläkään mitään hyvää vinkkiä miten saisin laminaattialattiasta sellaisen mustan viivan pois.. jälki on tullut käsipainosta joka oli lattialla,en tiedä mitä materiaalia tuo paino oikein on.. Onko sellainen "taika sieni" kokeilemisen arvoinen?
2348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pyyhekumilla hankaamalla, sormella hieromalla, sinitarralla hinkkaamalla - se musta on yleensä siinä pinnalla "irtonaisena" eli ei ole imeytynyt lattiaan ja vaatii siis vain kevyttä mekaanista irroittamista.

Äänestä

taikasieni tai ihmesieni auttaa kyllä moneen tahraan oikeasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lattian putsaukseen.. kirjoitti:

eli onko kenelläkään mitään hyvää vinkkiä miten saisin laminaattialattiasta sellaisen mustan viivan pois.. jälki on tullut käsipainosta joka oli lattialla,en tiedä mitä materiaalia tuo paino oikein on.. Onko sellainen "taika sieni" kokeilemisen arvoinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu