HARMITTAA

Ei ollut varsinaisesti tarkoitus aloittaa uutta juttua,mutta minua harmittaa tosi,tosi paljon tämä POUTTU OY:n tilanne!!!!Tuottajat lähtee,kuka mihinkin firmaan.Eikö mikään ole enää pysyvää??Miten tällaista voi tapahtua???Vain 2-vuotta sitten,kaikki oli niin hyvin,nyt kaikki päin p....ttä!!!
6522
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

nykyaikana mikään ei ole pysyvää
etkö jo tiennyt sitä.onhan tuo nähty
joka alalla.

harmi se oli silloin kun outokummun
pouttu meni,mut lso.foods on hyvä firma.

tsemppiä vain, sellaista elämä on

Äänestä

Hyvä että alotit uuden jutun pysyypä aihe näkyvissä eikä katoa arkistoon, näkeepä muutkin ettei tässä nyt sentään fanfaaritorvet soiden atrialle olla menossa, eipä meillä mitään muutakaan kanavaa tai paikkaa ole missä mielipiteitämme saatais toisten näkyville ja kuuluville.

Atrialleko, EI KOSKAAN EI MISTÄÄN HINNASTA.

Kiitokset koko Poutun henkilökunnalle hienosti toimineesta yhteistöstä, pysyvää ei näytä olevan mikään, valitettavasti.

Terv. ent.orja

Äänestä

Kyllä niitä hautajaisia saa alkaa valmistelemaan,ei mittään 70-juhlia.On haikeeta.On ,on.

Äänestä

Sitte ko talo lopullisesti tyhyjenee,saa kannuksen martta-kerho tuoja kutomapuut ja muut vehkehet sinne.Ja käyvä lasipalatsisa kaffeilla.Voi sielä laijons lubiki kokoontua,tilaa on,kun ei muuta enää oo.

Äänestä

No onko se niin notta; Hyvä ruoka-parempi mieli ?

Äänestä
  • No mimmosta se on sit snellmanilla olla tuåttajana?Pitääkö osata ruåttia,vai mongertaako ne suomea?Entä hinnat?Mitä ne maksaa naudasta--siasta??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ja sit kunnolla,,, kirjoitti:

Ei ollut varsinaisesti tarkoitus aloittaa uutta juttua,mutta minua harmittaa tosi,tosi paljon tämä POUTTU OY:n tilanne!!!!Tuottajat lähtee,kuka mihinkin firmaan.Eikö mikään ole enää pysyvää??Miten tällaista voi tapahtua???Vain 2-vuotta sitten,kaikki oli niin hyvin,nyt kaikki päin p....ttä!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu