Polo 1.4 firstline vm -03

kiinnostaa...

Eli kokemusta kyseisestä autos? vikoja/puutteita?
Kestääkö kone? Miten 1.4 moottori kestää moottoritie ajoa?

Kiitoksia tiedoista!

6

1211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dfsfsf

      ....

    • tähän

      Fistlineen vaseliinpipurkki kaupan päälle?

      • ...

        Netti on pullollaan sivuja toiminnasta mitä kaipaat. Taidat hukata aikaa täällä kyttäämällä sanoja joita voit lukea väärin.


      • niitä
        ... kirjoitti:

        Netti on pullollaan sivuja toiminnasta mitä kaipaat. Taidat hukata aikaa täällä kyttäämällä sanoja joita voit lukea väärin.

        huoltovinkkejä löytyy? Vaseliini käy ainakin saranoihin, mitä muuta pitää nykyautossa rasvata?

        -Polo Fistline-


    • Polo-ongelmia

      Itselläni on 2004-mallinen samanlainen Polo ja ongelmia on ollut. 2 kertaa on jättänyt puolaongelmien takia tielle, longlife-öljyä söi paljon ja piti lisätä yli 2 l vaihtojen välillä. Nyt vaihdoin öljy-merkkiä ja tilanne on parempi. 52000 km ajetuta autosta hajosi ABS-jarru ja tuli tonnin lasku. Maahantuoja ja myyjä eivät tule vastaan. Ajettavuudeltaan on ihan OK, vaikkei se kiihtyvyydeltään mikään maanteiden partaveitsi olekaan. Sen verran tyytymätön olen autoon, että kiireesti vaihtoon ja toista volkkari ei tule.

    • polo.....

      Ostettiin pari kuukautta sitten kyseinen auto. Toistaiseksi ei ongelmia oo ollu ja ei kai niitä vielä voi ollakkaan. Auto oli vain 36000 ajettu kun meille tuli. Nyt autolla ajetaan 100 km päivässä ja ei ole moittimista. Päivän ajoista on moottoritietä vain noin 20 km, joten en osaa sanoa siitä. Eihän se kilpuri ole, mutta on se teho riittänyt ohituksiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      21
      4558
    2. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      3244
    3. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      3117
    4. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      46
      2499
    5. Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista

      Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas
      Ikävä
      82
      1230
    6. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      257
      1103
    7. Miellytänkö sinun silmää?

      Varmaan ainakin vähän, jos tykkäät minusta. Siis jos tykkäät.
      Ikävä
      79
      1089
    8. Haluaisin lähettää sulle viestin

      Mutta en enää uskalla. Miehelle.
      Ikävä
      56
      1072
    9. Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.

      Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul
      Maailman menoa
      391
      1065
    10. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      200
      956
    Aihe