Sinkkuäidit kiinnostavat nyt kaikkia. Sitoutumalla sinkkuäitiin mies saa kerralla valmiin perheen: sekä elämänkumppanin että lapset. Jos olet mies, vastaa kyselyymme.
Sulhasta etsivä Anna Wasström on yksi syksyn tv-sinkkuäideistä.
Sulhasta etsivä Anna Wasström on yksi syksyn tv-sinkkuäideistä. (RIITTA HEISKANEN)
Haluaisitko seurustella sinkkuäidin kanssa?
Kyllä
Ei
Minkälaisia lapsia toivoisit kumppanillasi olevan?
Alle kouluikäisiä
7-12-vuotiaita
Teini-ikäisiä
Aikuisia
Mitä ongelmia uskot syntyvän, jos aloitat suhteen sinkkuäidin kanssa?
Hänen lapsensa eivät hyväksyisi sinua
Sinun lapsesi eivät hyväksyisi häntä
Hänen ja sinun lapsesi inhoaisivat toisiaan
Koko elämä pyörisi vain lasten ympärillä
Kuka seuraavista sinkkuäideistä kiinnostaa sinua?
Krisse Salminen
Susanna Sievinen
Susan Ruusunen (Kuronen)
Sari Siikander
Sulhasta etsivä Anna Wasström on yksi syksyn tv-sinkkuäideistä.
Sulhasta etsivä Anna Wasström on yksi syksyn tv-sinkkuäideistä. (RIITTA HEISKANEN)
Haluaisitko seurustella sinkkuäidin kanssa?
Kyllä
Ei
Minkälaisia lapsia toivoisit kumppanillasi olevan?
Alle kouluikäisiä
7-12-vuotiaita
Teini-ikäisiä
Aikuisia
Mitä ongelmia uskot syntyvän, jos aloitat suhteen sinkkuäidin kanssa?
Hänen lapsensa eivät hyväksyisi sinua
Sinun lapsesi eivät hyväksyisi häntä
Hänen ja sinun lapsesi inhoaisivat toisiaan
Koko elämä pyörisi vain lasten ympärillä
Kuka seuraavista sinkkuäideistä kiinnostaa sinua?
Krisse Salminen
Susanna Sievinen
Susan Ruusunen (Kuronen)
Sari Siikander
Vastaukset 10
Vanhimmat
Vastaukseni:
Ei
Ei minkäänlaisia
Koko elämä pyörisi sinkkuäidin exien ympärillä (yh:t haluavat pitää yllä haaremia, tietenkin lapsen edulla perustellen)
Ei kukaan
sinusta kaiken, jopa katkeruudenkin.
Tuo "syö" sisimpääsi ja vääristää todellisuuttasi: hanki apua itsellesi.
Niin, ja pysy kaukana kaikista naisista.
Olen vakuuttunut siitä, että juuri sinunkaltaisten ajatusten riivaamat ovat syypäitä lukuisiin eroihin tässäkin lintukodossa Suomessa, ikävä kyllä.
Kyllä nuo "sinkkuäiti"-vaihtoehdot ovat säälittäviä...No Krisse kyllä eroaa joukosta edukseen. Hänellä tuntuu sentään olevan aitoa huumorintajua=älyä.
"sinkku-isä"
Täällä haukutaan yksinhuoltajia, koska nämä eivät (mukamas) käy töissä ja elättävät itsensä (olemattomilla) tuilla ja muiden rahoilla.. no sitten taas jos yksinhuoltaja käy töissä ja tienaa omat rahansa on hän huono äiti joka ei jaksa itse hoitaa lapsiaan! Hmmm.. hieman ristiriitaista. Mikä siitä Krissestä tekee "paremman" yksinhuoltajan??
Usko pois, se kannattaa, silloin sinäkin oppisit lukemaan ja jopa ymmärtämään lukemaasi.
Miksi muuten olet noin katkera?
Yksi otti vähän liikaa kuppia ja pottilulla koitettiin saada jotain nöyristelyä aikaiseksi. Mielestäni kukaan fiksu ihminen ei ala sellaiseen touhuun vaan pudottaa kehuen vaikka että oli mukava ihminen muttei jostain syystä synkannut. Ja mies ehdokkailla törkeetä alkaa juoruaan pahaa kilpakumppaneista kahdenkeskisessä juttelussa koittaen saada itseään näyttään paremmalta.
Sinkkunaiset ovat yhtä tyhmiä kuin näyttävätkin ja parhaimman näköiset keikarit jäävät jäljelle loppujen lopuksi joista ei kumppania tule kuiteskaan. Eiköhän tämä ole vaan rahastushommaa ja teatteria parhaimmillaan. Tämä itsensä esille tuominen kameroiden edessä eikä muutenkaan, oikein kuulu suomalaiseen perinteisiin ellei ole näyttelijä.
Tässähän sen näkee kuinka "sinkkuäideillä" on kovat vaatimukset ja turhan suuret luulot itsestään samoin kun joillain äijilläkin. Jos on sinkku vielä kolmi- ja nelikymppisenäkin niin on ikuisesti, koskaan ei tule niin täydellistä ihmistä vastaan mikä kaikki tarpeet tyydyttää.
vai vielä sinkku äiti,hmm ei juma kekkima.kuka saakeli sitä nyt laiskan miehen muijaa huolii,perkutti sentään mil on muksut valmiina, ei tarvi ihe alkaa tekemään,ei saakeli soikoon sellaanen sen olla pitää ettei oo muksuja valmiin.joku tasoo sit pitää olla.perskule se on niin kuu sanotahan.
Sinkkuäitejä ei ole, oikea nimitys on yksinhuoltaja.
Voisin ehkä tapailla yksinhuoltajaa. Lapsien ikä on aivan sama. Eivät ne koskaan hyväksy.Lapset eivät helposti hyväksy uutta isiä. Yksinhuoltajan arki pyörii täysin lapsen ehdoilla, eihän muutakaan ole. Pohjana häpeän tunne epäonnistuneesta liitosta, ajaa sellaiseen käytökseen.
Epäilisin että Susanna Sieviseltä saisi parasta seksiä.
Lapset kyllä hyväksyisivät. Se on vain siinä, että se yh-mamma pelkää juuri sitä tilannetta. Sehän voisi johtaa siihen, että ko. mamman pitäisi sitoutua suhteeseen. E-hei, se ei käy päinsä, sehän olisi lapsen edun mukaista.
Oottehan te nyt sitten niin fiksuja, kaikki älyköt kokoontuneet saman viestiketjun ääreen... kuinka te onnistuittekaan. Onneksi joukossa tyhmyys tiivistyy.
Mahtaa teillä olla oma elämä vallan mallillaan... vai eikös se yh-mamma antanutkaan eilen baarissa... buhuu