rakastunut ja luulin, etten koskaan pääse sen yli.
Ystäväni, johon olin "ihastunut" jo koulussa tuli käymään, ja jotkin tunteet heräsivät. Tämä sanoi jääneensä leskeksi ja tykkäävänsä naisista. Minäkin tykkään myös naisista, joten siinä se saattaa olla. Ystävyys ainakin enkä ehkä muuta haluakaan. Myötätunto, empatia... Tykkään naisista, mitä se sitten kohdallani onkaan? Rasittavaa joka tapauksessa.
Ystäväni, johon olin "ihastunut" jo koulussa tuli käymään, ja jotkin tunteet heräsivät. Tämä sanoi jääneensä leskeksi ja tykkäävänsä naisista. Minäkin tykkään myös naisista, joten siinä se saattaa olla. Ystävyys ainakin enkä ehkä muuta haluakaan. Myötätunto, empatia... Tykkään naisista, mitä se sitten kohdallani onkaan? Rasittavaa joka tapauksessa.
Vastaukset 14
Vanhimmat
se toinen haluaa ehkä muutakin?
Oletko vaatimaton ja ujo?
jos alan esimerkiksi seksiä ehdotteleen. Parempi olla muuten vaan ystäviä ilman sänkyhommia.
ruotsia äidinkielenään puhuvaan naiseen. Auttaa varmaan, kun ihastuu toiseen ihmiseen tai se, kun muuttaa muualle. Mulle jää ainoaksi varmaan muutto. Lopulta sekin on edessä.
muuttaa saa nopeammin kuin ikinä luulekaan. Kaiken nopeasti kerääminen vie hermot. En tosin tiedä mistä muutat ja minne.
ja omiin taitoihisi. Ihastuminen on aikas vähäpätöinen asia, olemassa on suurta rakkauttakin. Matkusta minne haluat. Katsele ympärillesi.
Opittavaa mulla kyllä on:
"Rakastunut kunnioittaa kohdettaan, ehkä uhraa itsensä hänen hyväkseen, ei vaadi mitään, mutta tietysti kaipaa."
Toivon, että pystyn yllä olevaan. Minä kyllä kaipaan, pystynkö myös muuhun.
tarvitse kaikkea hallita. Itseltään ei voi vaatia kaikkea.
ja mulle sopivan asunnon keskustasta. Hintakaa ei ollut yläkantissa eikä sitä tarvitse kunnostaa.
Mun ihastumisen kohdekaan ei ole lähellä eikä ainakaan voi tulla omilla avaimilla siään
Menen yleensä aina kävellen töihin ja onneksi siihen ei tule muutoksia.
Mun kauan jatkunut ihastuminen asuu melko kaukana ja olin huomaavinani, että hänellä on jo uusi tyttö. Alussa tuli surullinen ja masentunut olo.
nainen on sinua kohdellut. Negatiivinen tulos auttaa pääsemään yli, kun niin haluat.
"Useimmat taidot vaativat pitkää opiskelua
ja harjoittelua, mutta niistä hyödyllisin,
palvelun taito, vaatii vain halua."
Päivän ajatus tänään.
eka kertaa toiseen naiseen on varmasti ymmällään. Kannattaa seurata tilannetta pitkään, ettei tee väärää ratkaisua, mistä selviämiseen kuluu turhaa aikaa. Pitkään jos se on mahdollista.
kahden lepakon välillä. Muita en edes katsele. Kun on ollut naimisissa, on jossakin mies tai ex-mies ja lapsia. Sekään ei haittaa ellei edelleen asu miehensä kaa.
miehelle, lapsiahan siitä tulee.
minä en olekaan voinut pitkään aikaan kirjoittaa. Jättebra!