uus

ducati 1098

kertokaa hyvät ja huonot puolet uudesta ducati 1098 mallista. olen semmosta ostamassa. en ole ikinä ajanu ducatilla mut isoilla pyörillä olen. tällä hetkellä on hondan xx. onko kallis pitää? minkä hintaset vakuutukset? haluan kaikki mahdolliset tiedot! kertokaa kokemuksia. ostan jos se on hyvä!

3

2365

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kevät tulee

      Komiaa fillaria oot ostamassa,olen käynyt ajamassa kaikkia (isoja)japseja (kylläkin koe ajossa)käheitä pelejä on kaikki,mut kävin Raumal kevääl ajamas kymppi ysikasia,mahti peli,konees oli huisa vääntö ja parhaimmat jarrut mitä ikinä oon prätkissä kokenut, yllättävän hyvä peli myös katu käyttöön (jarru katu käyttöön kyl hippasen liian herkät)mut,muuten ei mulle sovi,koska misu ei muhdu mukaan,mut jos oisin poikamies niin ostasin, jos ois latia! ;)Nyt ajelen täl hetkel ss750hf:lä.Monsteri on mun mielest (kähei)ducati ja isoa monsteria olen ostamassa ens keväänä.Kevättä odotellessa.Kyl 1098:n vakuutus maksut on varmaan samois kun japsien ehkä pieni plussa päällä ja sit viel tiedoksi (kaikkille)et älkää uskoko ihan kaikkea mitä ducatin huoltojen hinnoista teille tuputetaan (liikkeissä) ottakaa itse selvää Klaukkalasta),eräs Turkulais liike kertoi minulle eräänä päivänä että 2000e joutuu pulittaan ducatin isoista huolloista.(huh heijaa)että silleen.20000 km, prätkälä Ajanut ja kokemusta on.

    • tuollainen elintaso -takamus

      niin voisiko ajatella dukattiin vaihtaa vaikka fordson majorista istuin?se on mallanut hyvin istua monet kuoppaiset pellot.

      • ja löytyy

        kai myös helposti purettavia Ducatteja sen varalle jos sammuu maanteille?Silloin saa nopeaan purettua vaikka kahteen sopivaan pakaasiin ja kuljettaa bussin tavaratiloissa parempaan huoltoon.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      245
      3313
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      359
      2956
    3. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      17
      1985
    4. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      78
      1836
    5. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      63
      1763
    6. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      59
      1652
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1533
    8. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1476
    9. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      1
      1404
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      475
      1400
    Aihe