Oletteko nyt tyytyväisiä!?

Onko nyt kivaa kun Aki lähti? Kenet te saastat otatte seuraavaksi uhriksenne? Olette niiin oksettavia, teidät pitäisi nostaa tapetille ja arvosteltavaa ja moitittavaa teistä löytyy varmasti! Olette niin säälittäviä kun ette osaa muuta tehdä kun arvostella ja haukkua muita! JOKAISESSA meissä on omat vikamme. Ääliöt ette sitten osaa tehdä mitään muuta kuin sortaa toisia! Jos talon asukkaissa on jotain valittamista niin ÄLKÄÄ KATSOKO KOKO OHJELMAA kun ette osaa olla ihmisiä. Ette ole itse yhtään sen parempia. BB- Talossa katsotaan ihmisiä sen mukaan miten he ovat siellä eikä siinä ole menneisyydellä tai ihon värillä yhtään mitään väliä. Kyllä hävettää teidän mielenvikaisten puolesta. Saastaiset käärmeet...
14903
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Syö pääs!

Äänestä
  • Syöppä nyt lapsellinen mammu kakara itse kielesi. Olen kirjoittajan kanssa aivan samaa mieltä.

    Äänestä

Ei sen mussuttamista ja mulkoilua ole enää pitkään aikaan jaksanut katsoa. Maku meni pohjiin myös niillä Akin rasistikommenteilla.

Kotiin mussuttamaan ja huutamaan vaan.

Äänestä
  • Täällähän te mussutatte ja ootte itte rasistisia joka päivä. Ja vieläpä ilman mitään raivaria. Aki oli vihanen,kännissä, luultavasti verensokeri alhaalla, mutta te olettekkin luonnostaan vittupäitä. Mäkin oon samaa mieltä tän ketjun aloittajan kanssa.

    Äänestä

  • No just... kirjoitti:

    Täällähän te mussutatte ja ootte itte rasistisia joka päivä. Ja vieläpä ilman mitään raivaria. Aki oli vihanen,kännissä, luultavasti verensokeri alhaalla, mutta te olettekkin luonnostaan vittupäitä. Mäkin oon samaa mieltä tän ketjun aloittajan kanssa.

    Ainahan nämä criminaalit ovat tekosyitä keksineet.

    Sitäpaitsi pudotus tuli siitä, että Action man ei ollut kertonut koko totuutta hakiessaan ohjelmaan!

    ja mietippä kuka on loppujen lopuksi rasisti.

    Äänestä

koska Akin jutut todella vanhoja ja Helillä sitäpaitsi paljon tuoreemmat jutut joista on valehdellut...Miksi ei siis sitä pois,eihän hän edes tee mitään talossa..kunhan mulkoilee toisia ja keksii viisaita juttuja..AKI TAKAS

Äänestä

kiitos kysymästä, minä ja monet monet muut olemme nyt TODELLA TODELLA tyytyväisiä! lähti tyhmin ja rumin.

Äänestä

Eihän Akin sanoista saanut selvää, puhui niin epäselvästi mumisten.
Ja miksi Aki lensi pihalle? Siksi koska ei kertonut rikostuomioistaan. Sitä on varmaan kysytty bb-hakulomakkeessa.

Huomio: Käärmeet eivät ole saastaisia.

Äänestä

Akissa oli tosi paljon hyvääkin mutta Kadin kohtelu oli niin ala-arvoista että jouti pois. Taidat olla Akin lähipiiriä kun noin riehut.

Äänestä

Kaikkea se korkea verensokeri teettää.

Äänestä

akipoika sen homman näköjään taitaa keltähän oppinsa ottanut jouti pihalle

Äänestä

Olisit sanonut tuon silloin kun Aki ohjelmaan valittiin ja niiille ketkä Akin sinne valitsivat.
Eihän niissä kaavakkeissa huvikseen kysytä, että onko rikostautaa.
Turhaan tässä muita haukut.

Äänestä

Voi, voi pientä. Jokos helpotti? Tuliko ihan päästä asti....wc:ssä?

Äänestä

Tästä taisi tulla liian pitkä, mutta oli liikaa sanottavaa. Yrittäkää jaksaa.

Vaikka kuinka paha peto olisin, sanon, että Akin lähtö oli oikein!

Rasismilla ei tässä asiassa ole mitää tekemistä eikä myöskään vanhoilla rikoksilla.

Aki rikkoi talon sääntöjä sekä valehteli valintatilaisuudessa.

Itse en olisi varmasti pysynyt yhtä rauhallisena kuin Kadi. Silloin kun Aki tuli siihen naaman eteen uhoamaan: "sä oot heikoilla hangilla, sä oot heikoilla hangilla, jne."
Luulen, jos Akin tilalla olisi ollut joku vaaleaihoinen, niin häntäkin olisi nimitelty (ei välttämättä kovin kauniisti). En nähnyt sitä kovin rasistisena, koska kyseessä ei ollut Akin haukkuminen ihonvärinsä vuoksi, vaan koska hän oli käyttäytynyt tyhmästi ja erittäin asiattomasti.
Minusta Akin käytös Kadia kohtaan oli rasistista. Hän sanoi: "vitun virolainen huora". Tämä on mielestäni rasistista ja lisäksi kunnialoukkaus.

Halua vielä kertoa, että nämä ovat MIELIPITEITÄ! Ei Aki ole mitenkään eriskummallinen suomalainen.

Nyt vielä vastaan ketjun aloittaneelle: On kivaa, kun Aki lähti. Seuraavaksi uhriksi otan seuraavan sääntöjä rikkovan asukkaan. Kerron myös etten ole täydellinen, minustakin puuttuu kaikki viat. Jos oksetan sinua, niin tee tarpeesi, äläkä sotke kaikkia paikkoja, jos et erityisemmin pidä siivoamisesta. Säälittävä en ole, vaikka arvostelenkin muita, niin teet itsekin. Kuten jo totesin en ole täydellinen. Osaan monia muitakin asioita, kun sortaa toisia. Et kai odota, että kertoisin niitä kaikkia sinulle :) KATSON kyseistä ohjelmaa ja sen pitäisi olla viihdettä! Säännöt ovat turvallisuuden takia olemassa. OLEN IHMINEN ja TODELLA PAREMPI.
Siteeratakseni sinua " BB- Talossa katsotaan ihmisiä sen mukaan miten he ovat siellä eikä siinä ole menneisyydellä tai ihon värillä yhtään mitään väliä." OLEN aivan SAMAA MIELTÄ!!!

Mielenvikainen voin olla, mutta onkos itselläsi terveen paperit?? Saastainen en ole, vaikka käärme olisinkin :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vitun hyeenat! kirjoitti:

Onko nyt kivaa kun Aki lähti? Kenet te saastat otatte seuraavaksi uhriksenne? Olette niiin oksettavia, teidät pitäisi nostaa tapetille ja arvosteltavaa ja moitittavaa teistä löytyy varmasti! Olette niin säälittäviä kun ette osaa muuta tehdä kun arvostella ja haukkua muita! JOKAISESSA meissä on omat vikamme. Ääliöt ette sitten osaa tehdä mitään muuta kuin sortaa toisia! Jos talon asukkaissa on jotain valittamista niin ÄLKÄÄ KATSOKO KOKO OHJELMAA kun ette osaa olla ihmisiä. Ette ole itse yhtään sen parempia. BB- Talossa katsotaan ihmisiä sen mukaan miten he ovat siellä eikä siinä ole menneisyydellä tai ihon värillä yhtään mitään väliä. Kyllä hävettää teidän mielenvikaisten puolesta. Saastaiset käärmeet...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu