IS uutisoi, että ruotsalainen Loomis menetti oikeudet arvokuljetuksiin henkilökunnan puutteellisen koulutuksen vuoksi. Niille tapahtui jatkuvasti ryöstöjä.
Vastaukset 5
- Onko totta
Missä linkki uutiseen, en muista lukeneeni sellaista
Tämä on mahdollista vain ja ainoastaa Ruotsin sosiaalitanttojen kansankodissa ! Voitte olla varmoja, että Loomis Oy valittaa tästä päätöksestä ja saa siten oikeutensa takaisin.
Turva-alalla työskentelevänä tiedän, että niin Ruotsissa kuin Suomessakin arvokuljetuksissa tehdään tiivistä yhteistyöta viranomaisten kanssa ja kaikenlainen koulutuksen taikka turva-asioiden laiminlyönnit ovat sula mahdottomuus !!
No jos tikulla etsitään, niin firman kuin firman toiminnasta löytyy pientä huomautettavaa, mutta että koko firmalta viedää luvat, niin se on jo törkeä ylilyönti.
Kuten sanoin,valituksen jälkeen Loomis saa Ruotsissa oikeutensa takaisin.- Voi sun...
Eipäs tullut mieleen, hyvin harhautettu...firmahan on Securitaksen "valenimi".
Hei, me "lennetään"! - seuraa?
Voi sun... kirjoitti:
Eipäs tullut mieleen, hyvin harhautettu...firmahan on Securitaksen "valenimi".
Hei, me "lennetään"!http://www.kaleva.fi/plus/index.cfm?j=682854 siinä yks linkki.
- kuljetuksiin
En tunne ruotsin lainsäädäntöä mutta ei kyseessä taida olla mikään oikeuksien menettäminen vaan se, että on katsottu homman olevan liian vaarallista nykyisellä systeemillä. Samalla tavalla kuin jos rakennustyömaalla rikotaan jatkuvasti työturvallisuusmääräyksiä niin voidaan työt keskeyttää. Tuskin ruotsissa mitään erityisiä arvokuljetusoikeuksia haetaan ennenkuin aloitetaan toiminta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851315
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä33998Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19835Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13650- 46639
Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita148638Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13617Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja182603- 28508
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39508