Montako kertaa käräjäoikeus määrää kaikki osapuolet verikokeeseen. Tuli jo kolmas määräys verikokeesta. Alkaa jo kyllästyttää. t.Äippä
Verikoe 3 kerran
Isyystestissä
3346
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
meillä uusittiin kahdesti.käräjäoikeuden määräyksessä kehotettiin kyllä nimenomaan verikokeeseen,mutta minä kieltäydyin näin lasten osalta.minä kyllä annoin veri näytteen,mutta lapsilta vaadin otettavaksi sylkinäytteet.sylkinäyte kun on tänäpäivänä jopa luotettavuudeltaan yhtä verikokeen kanssa,en nähnyt syytä "tökkiä" lapsia siksi,eikä hoitohenkilökuntakaan.oikeus hyväksyi nämä kyllä muitta mutkitta,koskaan ei tullut ongelia asian puitteissa,etteikö sylkitestit olisi kelvanneet.jos koet rankaksi verikokeet,niin suosittelen kokeilemaan tätä vaihtoehtoa.
kieltämättä. Sellainen käsitys tullut ja meille lastenvalvojakin kertoi, että aina pyydetään uusintakoe, jos eka koe näyttää, että oletettu isä ei ole isä. Varmaan myös tapauksissa, kun haetaan isää, niin pitää varmistaa, että tulee oikea henkilö isäksi, varsinkin jos pari ehdokasta.Teidän tapauksessa vois olla syy, että kaikki olette tietämättänne samaa sukujuurta ja siksi ei löydy selvää eroa...Suomi on kuuluisa siitä, etä on pieni populaatio ja sukulaiset jopa tietämättään naimisissa...Miksi muuten testit teillä? Meillä oli isyyden kumoaminen ja jo tieto verikokeen ottohetkellä, että isä ei voinut olla isä.
Hei!
Kiinnostaa tietää miksi otetaan uudelleen. Meillä se tilanne, että isukki vaati kiusallaan verikokeen ja tulos oli, ettei isyyttä voida kumota. Voiko nyt siis jatkaa tätä kiusantekoa ikuisuuden? Oikeuteen ollaan menossa ja jännitän vahvistaako oikeus isyyden vaikkei hän saapuisi paikalle. Kokemuksia tästä kenelläkään? Tämä on ollut kauheaa piinaa..=( En olisi uskonut..