Voisiko joku ystävällisesti selittää?

Justice for Spalding

Luin tuossa jonain päivänä jostain "Halla-Ahon vastaisesta rintamasta" persuissa, ja he(/hän?) ainakin itse antoivat/antoi olettaa, että sellaisia on paljon puolueessa. Onko näin?

Ja toiseksi, miten muka Halla-aho edustaa jotain "äärioikeistoa"? Ei minulle ole tullut hänestä sellainen kuva. Perustuuko "Halla-Ahon vastaisen rintaman" käsitys sille yksioikoiselle ajattelutavalle, että jos vastustaa (älytöntä) maahanmuuttoa, on heti "äärioikeistolainen"?

Itse harkitsen puolueeseen liittymistä, mutta jos tosiaan suuri osa pitää Halla-ahoa jonain äärioikeistolaisena, tämä puolue ei taidakaan olla minun puolueeni (eikä myöskään perussuomalainen). Minä en ole äärioikeistolainen tai kapitalisti, vaan duunari. Silti Halla-aho puhuu mielestäni asiaa.

4

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kädeä pitempi

      Näyttää Halla-aho Käden tavoin kirjoittelevan tänne itseään kehuvia juttuja ja mainoksia. Sellaista meno on persuissa joo.

      • Justice for Spalding

        ...että onko tämä kommentoija itse perussuomalainen vai ei? On sekä minua että Halla-ahoa loukkaavaa, että meitä pidetään samana henkilönä. Katsos kun emme edes tunne toisiamme, emmekä ole tietääkseni koskaan edes tavanneet millään tavoin.

        Mutta kaipa jotain puolueen linjasta kertoo se, että ainoa vistiini vastannut käyttäytyy näin. En olisi uskonut - tai halunnut uskoa.


      • Halla-ahon poika
        Justice for Spalding kirjoitti:

        ...että onko tämä kommentoija itse perussuomalainen vai ei? On sekä minua että Halla-ahoa loukkaavaa, että meitä pidetään samana henkilönä. Katsos kun emme edes tunne toisiamme, emmekä ole tietääkseni koskaan edes tavanneet millään tavoin.

        Mutta kaipa jotain puolueen linjasta kertoo se, että ainoa vistiini vastannut käyttäytyy näin. En olisi uskonut - tai halunnut uskoa.

        kirjottaittamaan. Se on visti se.


    • Itse jonkinlaisena mamuna ja maahanmuuttajayhdistyksen puheenjohtajana, voineen sanoa että Jussi
      Halla-Aho osuu monesti naulankantaan.
      Ns: suvaitsevaisten mielestä mamu kuuluu valittaa olla surkean näköinen ja kiitää päivitäin että saa olla täällä.
      Tiedän että moni täällä Kotkassa asuva maahanmuuttaja ja myöskin ne muslimit jotka eivät tee iso numero uskonnosta äänestää seuraavissa kuntavaaleissa minut.
      Itse Kotkan Perussuomalaisten puheenjohtajana olen julkisesti esittänyt pakolaisten vastaanotto keskeytettäväksi kunnes entiset on kunnolla kotiutettu ja työllistetty.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos

      Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks
      Maailman menoa
      57
      5572
    2. Haluat nainen torjua minut

      Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si
      Ikävä
      78
      4312
    3. Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?

      Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut
      Maailman menoa
      59
      3621
    4. Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?

      Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää
      Maailman menoa
      62
      3353
    5. Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat

      En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?
      Maailman menoa
      102
      3342
    6. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      10
      3070
    7. Demareissa jo paniikki päällä

      Talouspoliittinen kykenemättömyys repii puolueen kahtia.
      Maailman menoa
      110
      2849
    8. En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä

      kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri
      Maailman menoa
      64
      2287
    9. Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan

      kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai
      Maailman menoa
      131
      2280
    10. Farmi Suomi: Kirsi Salo syyttää koulukiusaajiksi - Jucci Hellström lataa napakasti

      Mitäs mieltä olet Kirsi Salon koulukiusaamiskommentista? Farmi Suomi -kisassa väki vähenee ja kisa kovenee. Peliliikkeit
      Tv-sarjat
      33
      1778
    Aihe