En ole seurannu, mut vähä kiinnostaa, mistä löytyy ne akin rötökset?
Mitä se Aki on oikee
tehny??
7583
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tosi älytöntä, jokainen tekee virheitä nuoruudessa.
En puolusta Akia.....mutta.....jokainen voi katsoa peiliin!
Niinpä! jokaisellahan meistä on pikku näpistykset ja jatketut petokset kakskymppisenä taustalla ja tietty ryöstöjäkin on joka lähtöön. Mitä ihmettä niitä nyt enää viitsii puhua. Se että pahoinpitelen ja potkin päähän on ollut ja mennyt, sitä tikulla silmään (konkreettisesti)
joka vanhoja, uusia tai tulevia muistelee tai arvailee. Kaikkihan me ollaan ihmisiä ja sitä sattuu kun pitkään elää.
Eipä oo ollut hankaluuksia poliisin kanssa.
t. Hankala nuori
.. piikkiin. näin se homma etenee..
Rikokset ovat vanhentuneita ja tekevälle sattuu, onneks ei ole kuitenkaa mikää raiskaaja tai narkkari tai pullistelija ollu.
Mutta näinhän sen pitää mennä eli ois vaa ollu rehellinen... ni ei ois taloo päässy kylläkää!
Aika harvassahan nämä nuorisorikolliset ovat. Miten onkaan Big Brotheriin päässyt näin monta rikollista? Järkevälle ja kotikasvatuksen saaneelle ihmisille ei tapahdu tällaisia asioita nuorenakaan. Kyllä nuori ymmärtää ihan hyvin mitä tekee. Eiköhän tällaisella ihmisellä tule vaikeuksia myöhemminkin elämässään ymmärtää, mikä on oikein ja mikä väärin. Aivan kuten Akille nyt taas kerran kävi. Joillakin ihmisillä on omatunto ja oikean ja väärän hahmottaminen kunnossa ja toisilla ei. Heikko moraali liittyy joihinkin mielenterveyden sairauksiin kuten psykopatiaan.
Viimeisimmässä 7päivää lehdessä ainakin oli juttua Akin rötöstelyistä. Tuomioita oli muistaakseni kahdeksan kappaletta, mm. rattijuopumuksesta, petoksesta, ryöstöstä. En itsekään juttua niin tarkkaa lukenut, että tarkemmin muistaisin. Kunhan vilkaisin vain. Mutta rötöksethän eivät olleet syy Akin talosta poistamiseen, rikosrekisterihän oli jo puhdistunut vuosien varrella. Syy talosta poistamiseen oli se, että Aki oli valehdellut haku-prosessin aikana mm. kysymyksessä, onko menneisyydessä rikoksesta tuomioita ja jos on niin mistä. Kyseisen kysymyksen kohdalle Aki oli laittanut vain viivan (="ei ole"), perusteli päiväkirjahuoneessa syyksi sen, ettei halunnut että menneisyytensä vuoksi bb-taloon pääsy eväytyisi.