Ostin eilen battlefield 2142:sen ja siihen lisäosan northern Strike, mutta en saa niitä toimimaan. Ensin asensin uusimman päivityksen tavalliseen (1.40beta), mutta en löytänyt kuin 8 serveriä ja kaikki muut olivat punaisia. (Ilmeisesti beta versiossa on vähemmän pelaajia?) Samalla kun asensin pelin niin ea-link päivittyi joksikin "ea downloaderiksi"(ja poisti tavallisen ea-linkin). Peli pitäisi kai ladata joltakin nettisivulta, mutta en tiedä miten se tehdään. (Päivitysten takia ohjeista ei ole hyötyä.) Tuossa sivu: http://www.ea.com/ealink/ . Minne siis lätkäisen sen latauskoodin ?
Battlefield 2142 / lisäosa ongelma
----------------
10734
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kirjaudu sisään EA Dowload Manageriin -> mene EA Storeen -> lisäät sen lisäosan ostoskoriin -> ja sitten maksat sen sillä koodilla mikä tuli siinä lisäosan mukana. Ja kun olet asentanut lisäosan päivitä sen jälkeen battlefield 2142 1.25 versioon. Siellä on enemmän pelaajia. HUOM: ASENNA PÄIVITYS VASTA LISÄOSAN ASETAMISEN JÄLKEEN KOSKA MINULLA SE EI AINAKAAN TOIMINUT ENNEN KUIN ASENSIN PÄIVITYKSEN UUDELLEEN.
Laittaisitko viestin jos sait sen toimimaan.
Nyt olen kohdassa missä pitää laitta yhteystiedot ja maksutapa, mutta siitä en pääse eteenpäin. Laitanko koodin siis edellisellä sivulla laatikkoon "Promo Code:" ? Jos näin on niin väittää että on väärä. Kirjoitanko numerot isolla,väleillä,jtm... ?
eli kirjotat täysin niin kun siinä lukee, ja muista et eka:
a)Asenna bf2142 (luultavasti tehty mut kumminkin)
b)asenna päivitys (1.25)
c)uploadaa se northern strike ja asenna.
d)asenna päivitys uudestaan.
e)toimii (ellei paska kone ym.)
jos ei toimi, niin ei pelin vika, sillä mulla oli sama ongelma, ja kysyin siitä EA:n suomi kotisivuilta ja sit toimi.
Kokeilin kirjoittaa koodia vaikka miten päin. Ilmeisesti joku on käyttäny jotain ohjelmaa millä löytää randomilla cd-keitä ja pelailee sitä tällä hetkellä. Pitääpi lähetää EA suomelle postia.
Oletko rekisteröitynyt EA:lle? Jos et nii sinne pitää rekisteröityy ja sitten kirjautua siihen EA Download Manageriin samoilla salasanoilla joilla pääset BF2142:seen.
Teknisiä ongelmia pelin kanssa?
Mikäli olet englanninkielentaitoinen, voit myös etsiä ratkaisua ongelmaasi englanninkieliseltä tukisivustolta: http://support.ea.com/
Voit etsiä apua pelikohtaisiin ongelmiisi sisäpiiri.comista, joka on pelaajille suunnattu suomenkielinen, peliaiheinen sivusto. Kysy vapaasti!
EA Suomen teknisen tuen uusi s-postiosoite:
[email protected]
Puh 0800 508 225
Puhelinvaihde vastaa arkisin klo 14.00-18.00
Soita sinne mieluummin. Saat apua ongelmaan nopeammin ja sieltä varmaan osataan neuvoa paremmin puhelimitse mitä pitää tehdä.
Promo Code:
If you have a promotional code, enter it here
Laitat sen koodin tohon kohtaan.
Itselläni on samanlainen ongelma. Vaikka olen yrittänyt miten päin sitä kirjoittaa niin ei toimi. Lähetin jo Suomen EA:lle postiakin asiasta. Mutta jos joku täällä tietää vastauksen niin olisi mukava jos kertoisi sen tänne.
Aivan sama vika täälläkin päässä... Aika lahjakkaasti kusee tää homma!