kolonna-ajoa norjan valtatiellä

95453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

En saanu sitä videota jostain syystä aukeamaan,no,se on un helvettini =).Oon kerran joutunut just tuolla hardangerfjellissä ajamaan kolonnassa,turvaväleistä ei silloin oo tietoakaan koska kaikkien pitää ajaa "yhdessä nipussa".Kolonnajohtaja veti edellä letkaa n.70 km/h:n nopeudella ja lunta pyrytti tuulen kanssa niin et pyyhlijät jämähti oitis.Raudat laitettiin päälle ennen kolonnaan siirtymistä,oli siinä kyl hyvin aikaakin laittaa,hiukan yli 7 tuntia oltiin puomilla ennenkuin tuli kahden härmäläisen vuoro .

Äänestä
  • "nyppylällä" joskus minäkin joutunut kolonnaan ja nykyäänhän tämä polku suljetaan kai ensinmäisenä tienä bergeniin kelin takia?

    Äänestä

  • ja sieltä film ja desperados niin löytyy! tämä herra ajoi myös suomeen 80-90 luvun taitteessa! löytyy mielenkiintoisia kuvia ja filmejä desperados bilde..jotain!

    Äänestä

Sitten puhutaan isosta tulosta rekoilla. Ei kun sinne vaan yrittämään.

Äänestä
  • tuota ajoa ei varmaan alle puolentoista euron juoksulla tartte pelkällä veturillakaan ajaa.toivottavasti,ei polttoainekulut ole sieltä pienimmästä päästä

    Äänestä

konginkangaalta pitää kaffe taukoo....

Äänestä
  • se on se joka ajaa auraauton takana.

    Äänestä

  • mikä kovanaama ole kirjoitti:

    se on se joka ajaa auraauton takana.

    on ykkönen.... ketjut hakkaa vain kakkosia..

    Äänestä

  • mikä kovanaama ole kirjoitti:

    se on se joka ajaa auraauton takana.

    Se on juur niin kuin kirjoitit.Auraauton perässä(4-8m),lunta pölyttää niin paljon et tulee oikeesti hetkiä jolloin et kertakaikkiaan nää yhtään mitään.Mikään kadehdittava paikka auran perässä ajaminen ei oo mut jos kolonnajohtaja sanoo et perässä on pysyttävä niin minkäs teet.Lukko heti liikkeelle lähtiessä päälle ettei käy niinkuin kaverille sillä samalla kertaa,ei ollut laittanut lukkoa heti eikä uskaltanut vauhdissa iskeä lukkoa päälle,jäi ekan mutkan jlk. kiinni eikä auttanut kuin ottaa mäkeen nousu uusiks alhaalta uudella vauhdilla.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


jusu kirjoitti:

http://s110.photobucket.com/albums/n81/Desperado_71/Videos/?action=view¤t=BlirdumedoverHardangerviddaentur.flv

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu