Musasoittari

Miten onnistun saamaan musasoittarin kännykkääni. Yritin tilata sitä WWW.maf.fi osoitteesta. Lähetin tekstiviestikoodin tiettyyn numeroon, sieltä sitten tuli joku viesti takas, mutta ei mitään biisiä.
1468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"Sisältöpalveluiden lataus edellyttää, että puhelimessa on WAP-asetukset. Tekstiviestillä tilaus toimii seuraavien operaattoreiden liittymillä: DNA, Elisa, GoMobile, Kolumbus, Saunalahti, Sonera, Tele Finland, Zeroforty, ÅMT."

Joten hae täältä operaattorisi mukaiset asetukset
http://www.maf.fi/?page=asetukset

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihan pihalla kirjoitti:

Miten onnistun saamaan musasoittarin kännykkääni. Yritin tilata sitä WWW.maf.fi osoitteesta. Lähetin tekstiviestikoodin tiettyyn numeroon, sieltä sitten tuli joku viesti takas, mutta ei mitään biisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu