Ihmetyttää näiden eläinsuojelijoiden tosi agressiivinen vit... pohjainen kirjoittelu torin palstoilla,jos nämä luuleevat saavansa sillä jotain hyödyllistä aikaiseksi niin metsään meni.Olin hesyn lahjoittaja ja jatkan kun edellä mainittu touhu loppuu,luulisi eläinsuojelu yhdistysten edes puuttuvan näihin jääköön kirjoittamatta.
Ns, eläinsuojelijat
7
463
Vastaukset
- Ccrawr
Meni hetki ennen kuin kirjoituksestasi sai tolkkua.
Kuitenkin, postisi antaa ymmärtää, että sen sijaan että auttaisit kissojen hyvinvointia, päätät lopettaa niiden auttamisen sen takia, kun palstoilla ihmiset tulevat ja huomauttelevat epäkohdista?
Eikö tämä ole vähän typerää?
En usko että kukaan lopettaa tänne kirjoittamisen tuollaisen uhkailun takia. Kaikilla on omat mielipiteensä ja niistä saa pitää kiinni. Luovutusikä ja paperiton rotukissa ovat aina asioita, joista suomalaisia pitäisi valaista. Monet eivät tiedä, miten paljon harmia nämä kaksi asiaa voivat tehdä.
Mutta jos haluat lopettaa hesylle lahjoittamisen jnkun paltsan taka,se on sinun päätöksesi. Ainakin näemme, että sinulle eläinten hyvinvointi tulee vasta jonkun foorumipalstan jälkeen. - epäselvä
kirjoitus.
Se on oma valintasi ja häpeäsi.
Rankaiset eläinsuojeluyhdistystä nettikirjoittelusta. Ja eläinsuojeluyhdistysten toimialaan tuskin kuuluu nettipalstojen valvonta. Onpas lapsellista touhua ja näkemystä. Tuskin ketään enempää kiinnostaakaan. - *******
Eihän kyseessä ole eläinsuojelijat vaan paperillisten kissojen kasvattajat, jotka ovat huolissaan bisneksensä suhteen. Onhan se heille suuri vaara kun joku myy rotukissoja paljon halvemmalla kuin he. Siksi he jankkaavat samoja asioita ketjusta toiseen, vaikka tietävätkin olevansa väärässä.
- Ccrawr
Kerta mielestäsi kasvattajat ovat väärässä, voisin kysyä sinulta helpon kysymyksen, kerta olet niin 'oikeassa'.
Listaa minulle kaikki kasvattajan menot mitä kissanpentueesta tulee ja mietitään sitten mitä bisnestä kasvattajat kasvatuksella tekevät.
- Anonyymi
Haluan ottaa puheeksi ja nostaa esiin.
Kuinka elsut ' vievät kissoja.
Ell. Luvalla.
Perusteetta.
Suomen lainsäädännön vastaisesti.
Onko kokemuksia ?
Kirjoittakaa.
Meidän kissat vietiin maaseudulla.
Vedoten etteivät saa liikkua ulkona.
Huom. Omalla maalla
On ihmisoikeus rikos.- Anonyymi
No eiväthän kissat saakaan liikkua ulkona. Ellei sitten niille ole rakennettu täysin kissanpitävää ulkotarhaa. Oliko sellainen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No eiväthän kissat saakaan liikkua ulkona. Ellei sitten niille ole rakennettu täysin kissanpitävää ulkotarhaa. Oliko sellainen?
Autoilu pitäisi kieltää kokonaan ja jokainen kulkekoon matkansa pyörällä tai muulla korkeintaan 40km tunnissa kulkevalla menopelillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495565Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042036Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1141621
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191593Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731167
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988