Laser-ase

Pojille

Mistä mahtaisi saada laseraseita tai tähtäimiä, jotka vois asentaa vaikka oikeaan aseeseen? Eli en ole etsimässä perinteistä laser-tähtäintä, vaan laser-tähtäintä, jolla vois ampua tauluun vaikka sisätiloissa ja tuloksen voisi lukea vaikka tietokoneen näytöltä. (Googlettamalla en ole oikein löytänyt)

8

2883

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tieto äijä savost

      se onniin sellane homma et olniin Roonaaldin Reegani se luaseripyssy miäs. Kannattoo soettaa tuanne valkosseen mökkii ja kysellä sielt.

      • muaningan poeka

        Liekö ennee Reekani resitenttinä siellä. Kae se joku muu assuu valakosessa talossa.


    • Kinde

      Laser -harjoitteluvälineitä ei juuri enää käytetä. Suomesta löytyy Noptel (www.noptel.fi) ja ulkomailta mm. Rika ja Scatt. Ko. laitteet toimivat infrapunan avulla.

    • kaapok1

      www.noptel.fi

      • vanhajuttu.

        Huomasitko muuten, että keskustelu oli vuodelta 2007.


    • Antti I

      Samalla vuosituhannella ollahan sentään.Tää on täyttä asijaa.

    • laserampumaan

      Ajattelin kokeilla tällaista ilmaista laserammunta ohjelmaa: http://homeless-eng.webnode.com/
      Näyttää toimivan ainakin minun win7, 64bit pc:ssä. Joskus saattaa kaatua jos valikoita räplää paljon peräkkäin. Ei toimi oiken loisteputkivalossa. Oikea pulssilaser pitää vielä rakentaa. Sellainen ei tule paljoa maksamaan ajattelin tehdä tuollaisen kodensaattori, laserlediviritelmän. Tällä pitäisi päästä aloittamaan aika edullisesti.

    • laserman

      Mie oon omatekemällä laserilla poltellu reikiä kuun pintaan. Katsokaa vaikka kiikarilla. Vie laseri vaan kovasti sähköä kun ei taho 3x25 sulakkeet talossa kestää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      115
      10223
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5010
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2181
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2038
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      26
      1904
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1581
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1382
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      31
      971
    9. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      967
    10. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      24
      953
    Aihe