Voi sitä vitutuksen määrää kun Kadi joutuu sunnuntaina livenä kertomaan kaikille kenet valitsee ensi viikon häätöäänestykseen. Se on varma että koko jengi käy kimppuun ja pitää huolen että Kadi on kaikissa tulevissa häätöäänestyksissä. Samalla Kadin valitseman henkilön fanit pitävät huolen korkeasta miinusäänten kiintiöstä.
Kadin rangaistuksetkin ovat kaikki olleet kommuuniluonteisia joissa kaikki ovat saaneet tuta sääntörikkomusten seuraukset (käsiraudat ym verrattuna Jarkon, Hekan ja Helin yksilörangaistukseen paaluilla) ja kostaneet antamalla pisteitä päiväkirjahuoneessa.
Kadin rangaistuksetkin ovat kaikki olleet kommuuniluonteisia joissa kaikki ovat saaneet tuta sääntörikkomusten seuraukset (käsiraudat ym verrattuna Jarkon, Hekan ja Helin yksilörangaistukseen paaluilla) ja kostaneet antamalla pisteitä päiväkirjahuoneessa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ei Kadin vika?!sen tietää muutkin talon pelaajat!
tuossa kanalaumassa. Sano mun sanoneen että kaikki tulevat olemaan Kadin kimpussa. "Miksi sä sen nimesit, häh?"
aika pitkälti että nimeämistehtävästä on kyse, kävi ilmi lauantaina näytetystä koosteesta. Joten tuskin on järisyttävä uutinen suorassa lähetyksessäkään.
No se joka tulee nimetyksi varmaan ottaa vähän itseensä ja jos hän jää äänestyksen jälkeen taloon, voi olla aika jännitteistä Kadin kanssa toimeen tuleminen. Toisaalta, muut voivat hengähtää helpotuksesta ja antaa mielessään plussaa Kadille, kun ei valinnut heitä.
Sinäns mainiota että tehtävä osui juuri Kadille, Kadi on aika ärsyttävän auktoriteettikammoinen eikä voi sietää mitään johtamista vaikka se olisi johdossa olevan taholta enemmänkin vastuunottoa eikä mitään turhaa pätemistä - no nyt Kadi saa vähän maistaa toista puolta eli, ettei se päätöksentekijänä oleminenkaan niin kivaa tai helppoa ole.
mutta kadi itse ryntäsi vastaamaan siihen puhelimeen ja saa nyt vastata seurauksista.. puhelimeen olisi voinut vastata ihan kuka tahansa muukin.. että näin..