putkimies

oon 20 vuotta sitten käynyt putkiasentajan koulun.minkälaiset mahkut on saada alan töitä ilman työkokemusta?vai pitäskö käydä jotain alan aikuiskursseja/onko ylipäätään?
1523
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

tehnyt sen jälkeen. Kenkäkaupan myyjänä tuskin pääset yhtä helposti alalle kuin jos olet tehnyt leikkuupuimurihuoltoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


satsi 70 kirjoitti:

oon 20 vuotta sitten käynyt putkiasentajan koulun.minkälaiset mahkut on saada alan töitä ilman työkokemusta?vai pitäskö käydä jotain alan aikuiskursseja/onko ylipäätään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu